Przyozdabiamy parapety, balkony i ganki kwiatami. Stoją niekiedy w każdym pokoju, nawet w kuchni. Tymczasem świetnym miejscem dla wielu roślin jest łazienka.
W łazience można postawić te rośliny i kwiaty, które lubią ciepło i wilgoć. Dobrze jeśli w łazience znajduje się przynajmniej jedno okno, by rośliny miało dostęp do światła dziennego. Należy je podlewać i nawozić według zaleceń. Ze zraszania natomiast można zrezygnować, bo klimat panujący w łazience i tak jest wilgotny.
Jeśli okna łazienki wychodzą na południe i zachód, dobrze będą się w niej czuły gatunki światłolubne, takie jak róża chińska. Jeśli zaś okna wychodzą na północ i wschód, to lepiej umieścić tam gatunki takie jak bromelie i maranty. Gatunki cieniolubne, bluszcze i aglonemy, najlepiej będą się czuły w głębi pomieszczenia lub za matowymi szybami.
Bardzo wytrzymałą rośliną nadającą się do łazienki jest paproć. Również sitowie i cibora zwana papirusem będą się tu świetnie czuły. Lepiej niż w innych pomieszczeniach będą tu kwitły storczyki. Inne polecane gatunki to kalatea, kroton, skrzydłokwiat, syngonium, figowiec pnący, rafidofora, alokazja, anturium, pokrzywiec, begonia, hiacynt, zielistka, widliczka, monstera, fiołek afrykański, kaladium, fitonia, maranta, peperomia, dracena czy bambus.
Jeśli kwiaty w pokojach przysychają można je na jakiś czas przenieść do łazienki. Taka zmiana podziała na nich odżywczo i regenerująco. Trzeba pamiętać o tym, by zawsze zbierać opadłe liście, ponieważ w klimacie jaki panuje w łazience, mogą zacząć szybciej gnić.
Wybierając kwiatka do łazienki trzeba wziąć pod uwagę jej wielkość. Kwiat nie może utrudniać nam poruszania się po łazience. Jemu również nie może być tam źle, nie możemy go wciąż trącać. Musi też znajdować się z dala od wszelkich detergentów i kosmetyków. Kwiaty można również dobrać do stylu panującego we wnętrzu. Mogą to być również kwiaty cięte. Nigdy nie należy jednak wstawiać do łazienki kaktusów i sukulentów, które lubią wyłącznie suche środowisko.