Aranżacja łazienki hotelowej

By on 27 listopada 2012 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Podczas wyboru miejsca na wakacje dużą uwagę skupiamy na hotel i jego otoczenie. Na zdjęciach prezentujących pokoje hotelowe można zauważyć różne nowoczesne rozwiązania. Jedne bardziej trafione inne troszkę mniej. Hotele starają się ukazać przede wszystkim swoje walory to na nie stawiają najbardziej.
Cokolwiek by jednak nie robiły tak już po prostu jest, że jedne są bardziej oblegane inne znacznie mniej. Być może wszystko powiązane jest z renomą danego miejsca, a być może, że hotele popełniają jakieś błędy np. podczas aranżacji łazienki czy pokoju.

Badania wskazują, że w Polsce wciąż mało atrakcyjnym elementem pokoju hotelowego są wanny ustawiane w ich głównym miejscu. Wydawać by się mogło, że to przecież jest jakiś luksus. Jednak polskim turystom tego typu pomieszczenia wciąż kojarzą się z epoką Gierka, kiedy to nie było w domach łazienek.

Łazienki hotelowe nie mają narzucanych stylów w aranżacji. Wydawać by się jednak mogło, że bardziej wskazany jest raczej minimalizm aniżeli przepych. Dlaczego? Chociażby ze względu na higienę. Minimalistyczną łazienkę możemy szybko posprzątać. Co bardzo ważne jest głównie przy dużej rotacji gości hotelowych. Oczywiście sprawa wygląda nieco inaczej w apartamentowcach. Tam poleca się nieco przepychu tak, aby zapewnić komfort gościom.

Właściwie wszystkie rozwiązania, które zwiększają komfort gości są polecane. Należy tylko spojrzeć na aranżację okiem właściciela i ocenić czy wszystkie elementy nie zwiększą ergonomii i nie przewyższą kosztów prowadzenia hotelu. Właściwie należało by kierować się tutaj także ilością gwiazdek przy danym hotelu. Jeśli ma ich więcej niż 3 to może warto byłoby pokusić się np. o wannę z hydromasażem. Jeśli natomiast nasz hotel ma 1,2 lub 3 gwiazdki to najpewniej wystarczy sam prysznic .

Całkowita dowolność istnieje natomiast jeśli chodzi o kolory łazienki. Zainwestowanie w ciekawe faktury może zaoszczędzić nam zakupu drogich sprzętów, a jednocześnie ukazać naszą łazienkę w bardzo ciekawym tonie. W hotelowych  łazienkach możemy również pobawić się w kontrasty. Pamiętajmy, że nie jest to tradycyjna łazienka domowa, tutaj możemy poszaleć z kolorami.

lazienka

Pewną trudnością w zaprojektowaniu dobrej łazienki może być fakt, że korzystać z niej będą różne osoby. Zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby starsze, które nie zawsze są do końca sprawne. Warto zatem pamiętać o przymocowaniu uchwytów w okolicy prysznica czy też toalety. Tutaj również nie sprawdzają się łazienki łączone z pokojem. Pamiętajmy, że osoby starsze wolą bardziej intymne rozwiązania.

Udostępnij na: