Baterie podtynkowe to hit ostatnich miesięcy. Jedni uważają je za udziwnienie, inni za niepotrzebna nikomu fanaberię, a kolejna grupa wskazuje na ich użyteczność. Jak jest naprawdę? Poniższy wpis da Ci odpowiedź na te pytania.
Zacząć wypada od tego, iż baterie tego typu najlepiej jest montować kiedy łazienka jest remontowana lub pomieszczenie dopiero jest stawiane. Wynika to z faktu, iż wymagają one wykucia bruzd w murowanej ścianie nie tylko na elementy samej baterii ale i rury. Równie dobrym pomysłem jest montaż w lekkiej ścianie działowej, ponieważ płyty gipsowo-styropianowe na metalowym stelażu doskonale będą się nadawały do tego typu zabiegów.
Podstawowymi zaletami tego rozwiązania są:
- Bardzo elegancki i schludny wygląd – przede wszystkim widoczne są tylko elementy związane z wypływaniem wody i sterowaniem baterią – całość znajduje się pod glazura co docenią osoby chcące zachować minimalistyczny wygląd,
- Możliwość oddalenia elementów sterujących od miejsca wylewki co oznacza dużo bardziej korzystne korzystanie ze sprzętu,
- Oszczędność miejsca poprzez redukcję elementów natynkowych.
Podtynkowe baterie najczęściej stosowane są do wanien, natrysków oraz umywalek, a części widoczne są łatwo wymienialne przez co łatwo od czasu do czasu, dokonać korekty, jeśli chcesz zmienić wygląd pomieszczenia.
Więcej szczegółów w drugiej części wpisu.