Baterie termostatyczne – zalety i … cena

By on 14 lipca 2011 in Akcesoria łazienkowe |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Dedukując z tytułu, baterie termostatyczne są zdecydowanie droższe od tradycyjnych baterii, nawet tych z dobrych, designerskich firm. Z tego też powodu nadal kojarzone są z luksusowym wyposażeniem łazienki./p>

Jednak jeżeli coś kosztuje więcej, powinno być dobrą inwestycją. Tylko wówczas warto wydawać większe pieniądze na zakup czegokolwiek. W przypadku baterii łazienkowych z termostatem tak właśnie jest. Korzystając z takiego rozwiązania w naszej łazience oszczędzamy nie tylko wodę, ale i energię zużywaną do jej podgrzewania, a dodatkowo uzyskujemy znacznie większy komfort korzystania z wanny, umywalki czy prysznica.

Wygoda korzystania z baterii termostatycznych polega na tym, że od pierwszych sekund mamy wodę o pożądanej temperaturze i ciśnieniu.

To właśnie ustawieniom temperatury nie marnujemy wody tak, jak podczas ustawiania optymalnej temperatury korzystając z tradycyjnych baterii. A oszczędność wody to oszczędność naszych pieniędzy, a oszczędność czasu to… wiadomo:). Dodatkowo, korzystając z termostatycznych baterii robimy ukłon w stronę ekologii.

Podliczając wszystkie zalety i oszczędności szybko stwierdzimy, że pieniądze wydane za zakup baterii szybko nam się zwróciły.

Najważniejsza częścią baterii jest wkładka z termostatem, który to właśnie reguluje temperaturę wody, mieszając zimną z gorącą. Jego zaletą jest fakt, że na stałe ustawienia nie wpływa zupełnie zmiana ciśnienia czy temperatury wody z instalacji. Na wszelkie zmiany reaguje w jednej sekundzie.

Baterie z termostatem maja jednak jedną wadę. Działają tylko w momencie, gdy jest stały dopływ zarówno gorącej, jak i zimnej wody. W sytuacji awarii, gdy nie będzie wody gorącej, bateria po prostu się wyłącza. Nie będziemy mogli więc skorzystać nawet z zimnej wody. Oczywiście jest to tym także pewien plus. Z pewnością podczas takiej awarii, nie zaskoczy nas nieprzyjemny, lodowaty prysznic.

Udostępnij na: