Co może nas zawieść w kabinie prysznicowej?

By on 23 lutego 2014 in Ciekawostki |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Kiedy budujemy dom bądź też remontujemy mieszkanie wraz z łazienką, w pewnym momencie priorytetową sprawą staje się rozstrzygnięcie odwiecznego sporu. Mowa tutaj oczywiście o tym, na co mamy postawić, czy ma być to wanna czy też kabina prysznicowa. Tym razem nie będziemy porównywać tych urządzeń, ani zachwycać się różnymi cechami kabiny prysznicowej, ponieważ dziś założenie jest zupełnie odwrotne.

Kabina prysznicowa to urządzenie bardzo komfortowe jeśli zdecydujemy się postawić na słuszny wybór, uda nam się postawić na urządzenie, które sprawnie będzie nam służyło przez dłuższy okres. Niestety często bywa tak, że nie do końca wiemy, co kupujemy, a potem następuje ten niechciany przez nikogo moment frustracji, kiedy jeden element po drugim zaczyna płatać nam nieprzyjemnego figla.

W kabinie prysznicowej mogą to być chociażby drzwiczki, którymi bardzo często nie zawracamy sobie kompletnie głowy przy zakupie. Tymczasem te okazać się mogą bardzo wrażliwym elementem. Po czasie wyskakują z prowadnic, przez co zamykanie i otwieranie jest zdecydowanie bardziej utrudnione. Zamiast myśleć o przyjemnym relaksie z hydromasażem, martwimy się o to, czy uda nam się dobrze i szybko zamknąć drzwiczki. Istotną w nich częścią są same kółka naprowadzające, które mogą zrdzewieć i odpaść. Musimy zawsze zwracać uwagę na ich funkcjonalność i wykonanie z każdej strony.

Kabina prysznicowa, która jest kupowana bez uprzedniego sprawdzenia, może nam sprawiać duże kłopoty. Do nich należeć może klasyczny problem w postaci przeciekania. Tutaj musimy zwrócić uwagę, zarówno na samą kabinę, jak i jej montaż w naszej łazience. Nieszczelności mogą wynikać ze słabego sytemu sylikonowania oraz łączenia poszczególnych elementów kabiny.

Zawieść może nas niewygodne podłoże i kompletna niefunkcjonalność urządzenia. Warto jest dobrze przepadać układ naszej potencjalnej kabiny. Bardzo ważny jest rodzaj podłoża oraz sterowanie systemami wodnymi, jakie umożliwia nam nasze urządzenie.

Udostępnij na: