Czy okno w toalecie jest potrzebne?

By on 22 października 2012 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

okno z kwiatamiŁazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na wilgoć. Niestety bardzo często właśnie z tego powodu najczęstszym miejscem, gdzie mamy do czynienia z grzybem

jest właśnie ona. Grzyb zbiera się zazwyczaj na ścianach oraz na suficie. Walka z nim jest bardzo ciężka i uciążliwa. Niestety jeżeli nie zamontuje się w łazience jakichkolwiek wywietrzników lub okna nie ma szans, aby pozbyć się grzyba, prędzej czy później i tak powróci.

Wszystkim zależy by ich łazienka wyglądała jak najlepiej. Kupujemy płytki z ciekawym wzorem, montujemy nową wannę, prysznic. Jeżeli zatem jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu jednorodzinnego i mamy możliwość zamontowania okna w toalecie, zróbmy to. Pozbędziemy się obawy przed grzybem, a jednocześnie okno wpuści do naszych wnętrz naturalne światło słoneczne.

Słońce działa na człowieka odprężająco i antystresowo. Jest naturalnym lekiem na dobre samopoczucie. Dobrą alternatywą  będzie więc skorzystanie z jego leczniczego działania także w łazience.

Co ciekawe okno w łazience można ciekawie zaaranżować. Możemy np. udekorować je kolorową lub śnieżnobiałą firanką lub roletką, a na parapecie ułożyć różne kwiatki.

okno

Jeżeli okno w łazience wychodzi na ulicę zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno je zamontować. Nie należy jednak z tego powodu z niego rezygnować. Takie okno,  możemy zawsze ozdobić ornamentem lub witrażem.
Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrany kształt lub rozmiar ramy okiennej może naszą łazienkę powiększyć, pomniejszyć odpowiednio do tego co akurat potrzebujemy.

Jeżeli nasza łazienka będzie w otoczeniu zielenii, dodatkowo dzięki oknu zyskamy piękny krajobraz.

Nad tematem, należy się zatem zastanowić. Za oknem w łazience stoi bowiem wiele praktycznych jego funkcji i zastosowań a i także nowe ciekawe możliwości aranżacyjne.

Udostępnij na: