Czym się kierować przy zakupie baterii łazienkowej?

By on 3 lutego 2014 in Akcesoria łazienkowe |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wybierając baterię do łazienki najczęściej kierujemy się swoim gustem i największą uwagę zwracamy na estetykę – i bardzo dobrze! Jednak pod warunkiem, że zastanowimy się także nad funkcjonalnością baterii.

Estetyka, funkcjonalność i trwałość – te na te trzy rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze baterii łazienkowej. Nie każda bateria nadaje się do łazienka i nie każda bateria nadaje się do kuchni. Może się wydawać, że nad wyborem baterii nie ma się co specjalnie zastanawiać. Ma nam ona po prostu dostarczać wodę. Różne baterie zrobią to w różny sposób, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Baterie mają różne rozwiązania konstrukcyjne, które poprawiają ich funkcjonalność oraz przyczyniają się do mniejszego zużycia wody. W różne sposoby możemy także regulować strumień i temperaturę wody.

bateria

Decydując się na baterię powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile gwarancji daje nam na nią producent. Zazwyczaj warto wydać trochę więcej i kupić lepszą baterię, niż potem zaprzątać sobie głowę reklamacjami i zwrotami. Każdego z nas doprowadza do szału woda kapiąca z kranu, dlatego tak ważne jest aby bateria była dobra jakościowo. Nie bez znaczenia jest więc materiał  z którego została wykonana. Do wyboru mamy baterie wykonane z chromu, miedzi, złota oraz specjalnych tworzyw. Bateria umywalkowa jest bardzo często używana, dlatego niezwykle istotna jest funkcjonalność i oszczędność wody. Podstawowy podział baterii to jedno i dwuuchwytowe. Przy tej pierwszej strumień wody regulujemy za pomocą jednej rączki (pokrętła). Dwuuchwytowa bateria ma zawsze dwa pokrętła – do wody ciepłej i zimnej, zatem aby ustawić strumień wody o odpowiedniej temperaturze musimy użyć dwóch pokręteł. Do umywalek zaleca się zakup baterii jednouchwytowej z małym przepływem wody, która będzie wystarczająca do umycia rąk i twarzy. Baterie umywalkowe są zazwyczaj stojące, czyli montujemy je bezpośrednio na umywalce. Rzadko stosuje się baterie montowane podtynkowo, które bardzo estetycznie wyglądają, jednak w razie awarii są bardzo ciężkie do naprawy.

Udostępnij na: