Czym się kierować przy zakupie deski do WC?

By on 27 stycznia 2013 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

p style=”text-align: justify;”>Wybór deski do WC nie powinien być dla problemem, który spędza nam sen z powiek. Oferta desek sedesowych jest jednak tak bogata, że czasem bardzo trudno nam zdecydować. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie, aby nasza deska była równie estetyczna co funkcjonalna?

Deski sedesowe różnią się między sobą rozmiarem, materiałem z którego są wykonane, kształtem i kolorem. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na trzy wymiary: długość deski, którą mierzymy od mocowania, rozstaw mocowań oraz szerokość deski. W sklepach dostępne są deski uniwersalne, które jednak wbrew nazwie wcale nie pasują do każdego rodzaju muszli. Często najlepszym rozwiązaniem jest zabranie na zakupy stare deski, która będzie nam służyła za wzór.

Duże znaczenie przy wyborze deski ma materiał z którego została wykonana. Najpopularniejszym i zarazem najtańszym rodzajem są deski zrobione z plastiku miękkiego. Deski tego rodzaju dostępne są w dużej gamie kolorów i wzorów. Niestety nie jest to materiał wytrzymały – szybko się rysuje, a zawiasy nie są trwałe. Lepsze, ale też droższe, są deski z plastiku trwałego. Mają one mocniejsze mocowania i są bardziej wytrzymałe.

Wiele osób decyduje się na zamontowanie desek drewnianych. Na ich korzyść przemawia to, że są bardzo wytrzymałe i estetyczne – doskonale wpasują się w różne rodzaje wnętrz, nadając mu ciekawego wyglądu. Niestety dużym minusem jest trudność utrzymania ich w czystości.

Tańszą alternatywą dla desek drewnianych są te wykonane z MDF i drewna prasowanego. Są solidne i trwałe oraz dostępne w różnych kolorach i wzorach, także imitujących naturalne drewno.

deska

Na rynku dostępne są także deski z żywicy poliestrowej, które wyglądają jak zrobione ze szkła. Mają przezroczystą fakturę, dlatego można w nie wtapiać różne przedmioty. Do minimalistycznych wnętrz, a także łazienek często eksploatowanych idealnie nadają się deski wykonane ze stali nierdzewnej. Są bardzo drogie, praktycznie niezniszczalne, a przy tym bardzo higieniczne.

Udostępnij na: