Hydromasaż we własnym domu

By on 31 lipca 2012 in Akcesoria łazienkowe |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Teraz już nie trzeba wychodzić z domu, aby zaczerpnąć uroków, jakie daje SPA. Kąpiel w wannie z dodatkiem olejków jest przyjemna, ale nie daje takich efektów jak hydromasaż. Jednak, żeby korzystać z tego dobrodziejstwa, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt.

Wanny z hydromasażem przypominają znane wszystkim jacuzzi, z tym że można samemu regulować intensywność masażu lub wyłączyć funkcję masażu. W wannie muszą znajdować się przynajmniej cztery dysze. Im więcej dysz,  tym masaż jest bardziej kompleksowy. Różnica między wannami polega na tym, co wydobywa się z dysz. Najczęściej to woda i taki masaż nazywamy wodnym. Pompa spręża wodę, która jest wyrzucane przez dysze pod ciśnieniem. Musi być masowany jednocześnie kark, stopy, nogi i plecy. Dysze muszą być umieszczone w różnych miejscach w dnie i na bokach wanny.

Masaż powietrzny jest możliwy dzięki dyszom, z których wydobywają się strumieni powietrza. Dzięki takiemu masażowi skóra jest lepiej dotleniona – wygląda znacznie lepiej, jest bardziej sprężysta i gładka. Odmianą masażu powietrznego jest masaż perełkowy. Każdy rodzaj masażu powoduje, że mięśnie rozluźniają się, człowiek czuje się zrelaksowany, krążenie krwi i limfy poprawia się.

Alternatywą dla wanny z hydromasażem jest kabina prysznicowa, w której znajduje się panel do hydromasażu. Panele można kupić razem z kabiną lub osobno. Panele mogą być regulowane ręcznie lub elektronicznie. Można ustawiać natężenie strumieni oraz temperaturę wody. Dodatkowymi atrakcjami mogą być: radio, telewizor, ciekawe oświetlenie, termometr a nawet telefon.

Udostępnij na: