Ile kosztuje profesjonalna aranżacja łazienki

By on 28 listopada 2012 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wszystko co związane ze słowem profesjonalny/ profesjonalna zazwyczaj jest na wysokim poziomie lecz niestety z dość wysoką ceną. Zazwyczaj nie oznacza jednak zawsze…

Projektując łazienkę samemu bez pomocy osób, które znają się dobrze na aranżacji możemy przysporzyć sobie dużą ilość dodatkowych kosztów związanych z poprawianiem, kuciem płytek, czy przenoszeniem brodzika.

Łazienka to nie jest pokój w którym możemy sobie przenieść łóżko, gdy tylko najdzie nas taka ochota lub salon gdzie meble przenoszone są średnio raz do roku w zależności od nastroju. Większość wyposażenia toalety jest zainstalowana na stałe. Przenoszenie ubikacji, zlewu czy wanny wiąże się z kolejnym bardzo poważnym remontem.

Po za tym aranżacja łazienki nie jest łatwa. Trzeba poznać rynek by móc z gąszczu wszystkich elementów wybrać takie, które wkomponują się w całość.

To właśnie od architekta możemy zaczerpnąć ciekawych pomysłów. Zazwyczaj koszt takiej usługi naliczany jest w zależności od powierzchni łazienki.

aranzacja lazienki
W czym może nam pomóc architekt:

Jak już wspomniano cena projektu zależy od metrażu pomieszczenia ale także:

Na samym początku architekt na pewno zapyta nas o koszty jakie chcemy przeznaczyć na łazienkę. Nad tym zagadnieniem należy się na chwilę zatrzymać bowiem wszelka korekta na późniejszym etapie może wpłynąć na jakość całej łazienki.

Zastanówmy się zatem ile możemy wydać nie tylko na materiały ale i później na opłacenie pracy fachowców.

Oczywiście znacznie droższy będzie prestiżowy projektant wnętrz, który jest bardzo znany i rozchwytywany na rynku. Droższe będą także projekty łazienek, które mają skomplikowane ścianki działowe, ścianki ze skosem.

Sami zazwyczaj wybieramy materiały, które nam się podobają i tyle.. Architekt natomiast wybiera materiały funkcjonalne, które nie wymagają codziennej konserwacji i odświeżania. Profesjonalny projekt jest przede wszystkim ponadczasowy, a nie stworzony pod wpływem chwilowego impulsu.

Udostępnij na: