Jak nie powinna wyglądać łazienka

By on 23 stycznia 2014 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

p style=”text-align: justify;”>Łazienka po pierwsze powinna być funkcjonalna.  Należy to rozumieć przez to, że korzystanie z niej powinno być łatwe i przyjemne, a pielęgnacja urządzeń możliwa do przeprowadzenia szybko i bez konieczności użycia bardzo specjalistycznych środków.

Jak uniknąć aranżacyjnych błędów w łazience?

Podczas kompletowania wyposażenia i jego montażu pamiętaj o zachowaniu wszystkich odległości i wysokości, niezbędnych do tego by korzystanie z nich nie kolidowało z innymi czynnościami. Problemem może być np. zbyt wysoko lub zbyt nisko zawieszona umywalka, zbyt małą odległość pomiędzy prysznicem, a miską ustępową. Zazwyczaj, wszystkie dane na temat poszczególnych odległości przekaże nam hydraulik lub fachowiec zajmujący się naszym remontem.

W aranżacji łazienki często zapominamy o oświetleniu, jak się jednak później okazuje odgrywa ono kluczową rolę podczas późniejszego korzystania z pomieszczenia. W każdej łazience  powinno się zatem pojawić jedno źródło światła rozproszonego, zbliżonego swoja barwa do dziennego ale np. o ciepłej tonacji oraz światło ostrzejsze zamontowane dookoła lustra. Tylko wówczas będziemy mieli możliwość wykonania profesjonalnego makijażu bez użerania się ze zbyt słabym światłem

W łazience nie można także zapominać o meblach. Co prawda nie trzeba ich dobierać z taka dokładnością jak np. w salonie. Ważne by w łazience znalazła się jednak chociaż jedna szafa z półkami na ręczniki, środki czystości oraz kosmetyki i leki. W innym przypadku cały ten bałagan znajdzie się w różnych miejscach łazienki i z pewnością zapewni jej wieczny chaos i bałagan.

Jeśli nasza łazienka ma wyglądać dobrze pamiętajmy również o doborze kilku dodatków, niech to będzie mydelniczka w stylu retro, stojak na ręczniki, wiklinowe kosze na kosmetyki. Takie drobiazgi potrafią wnieść do pomieszczenia dużo ciepła i przytulności. Co więcej skutecznie radzą sobie także z odwróceniem uwagi od rzeczy, które niekoniecznie chcielibyśmy wystawiać na światło dzienne.

Dla bezpieczeństwa zaopatrzmy się także w produkty tego typu.

lazienka

Udostępnij na: