Jaka wanna będzie dla Ciebie najlepsza?

By on 21 stycznia 2013 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Po ciężkim dniu większość z nas marzy gorącej kąpieli w wannie. Producenci oferują nam przeróżne modele – eleganckie, funkcjonalne, z różnymi dodatkami. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie wanny?

Każdy z nas przy zakupie wanny zdaje sobie sprawę z tego, że jest to zakup na długie lata, a często na całe życie. Warto wziąć pod uwagę różne czynniki, które zdecydują o tym, czy dany model będzie nam dobrze służył. W sklepie koniecznie trzeba przełamać wstyd i po prostu wejść do wanny, aby przekonać się czy jest dla nas odpowiednia.

Obecnie najpopularniejsze są wanny z akrylu sanitarnego, który ma bardzo wiele zalet: jest ciepły i miły w dotyku, dobrze utrzymuje temperaturę oraz ma właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu oszczędzimy sobie nieprzyjemnego odgłosu nalewanej wody. Akryl cechuje także łatwość utrzymania czystości, nie powstają na nim zacieki ani ślady rdzy. Dodatkowo klienci mają do wyboru wanny w wersji antybakteryjnej, które pokryte są specjalną powłoką zapobiegającą rozwojowi grzybów, bakterii i pleśni.

Do lamusa odchodzą powoli wanny żeliwne, które są jednak bardzo trwałe i odporne na uderzenia. Na ich niekorzyść przemawia ciężar, który utrudnia transport i montaż. Kiedyś ich cechą charakterystyczną było sprawianie dużego hałasu podczas nalewania wody. Obecnie producenci wygłuszają je i ocieplają za pomocą specjalnych pianek.

wanna

Najważniejszą rzeczą przy wyborze wanny jest jej kształt, który decyduje o ustawieniu jej w łazience. Kiedyś królowały wanny prostokątne, obecnie coraz częściej decydujemy się na narożne. Oczywiście decydującym aspektem będzie to, ile miejsca w naszej łazience możemy przeznaczyć na wannę. Najmniejsze wanny prostokątne mają 100 cm długości  i 70 cm szerokości. Jeżeli możemy pozwolić sobie na dużą wannę, to producenci oferują nam nawet 195 cm długości i 120 cm szerokości. Ogromną popularność zyskują wanny wolno stojące, w kształcie koła lub elipsy. Zazwyczaj przeznaczone są one do dużych łazienek, które pełnią już funkcje salonów kąpielowych.

wanna

Udostępnij na: