Jaki rodzaj umywalki wybrać?

By on 28 marca 2013 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Umywalka jest jednym z najważniejszych punktów w naszej łazience. Na rynku dostępne są różne rodzaje umywalek, które różnią się wielkością, materiałem z którego są wykonane, ale także sposobem montażu. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się, jaka umywalka będzie się najlepiej prezentowała w naszej łazience.

Dobrze dopasowana umywalka wraz z lustrem i oświetleniem staje się głównym punktem w łazience. Spędzamy przy niej dużo czasu, jest miejscem codziennej toalety. Umywalka powinna być dobrze dobrana, aby korzystanie z niej nie sprawiało nam problemów. Warto także zwrócić uwagę na walory estetyczne. Wybór wzorów, kolorów i materiałów jest obecnie bardzo duży, dlatego bez problemu dopasujemy odpowiednią umywalkę do naszych potrzeb i wymagań. Umywalki możemy podzielić ze względu na sposób montażu oraz rodzaj materiału z którego są wykonane.

Umywalka nablatowa

Najpopularniejsze są umywalki ceramiczne. Ich podstawową zaletą jest stosunkowo niska cena. Są odporne na środki chemiczne, nie rysują się. Łatwo utrzymać je w czystości, dlatego tak często są przez nas wybierane. Dodatkowo mogą być pokryte specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń i kamienia. W nowoczesnych wnętrzach decydujemy się na nowatorskie rozwiązania. Coraz częściej spotykamy umywalki kamienne lub szklane. Te pierwsze są niezwykle estetyczne i bardzo dekoracyjne, jednak bardzo ciężkie. Są trwałe i odporne na zarysowania, jednak ze względu na swoją specyfikę, muszą być idealnie wpasowane w całość wystroju łazienki. Ciekawe wrażenie robią także umywalki szklane, które możemy zamawiać w różnych kolorach. Trzeba jednak pamiętać, że widać na nich wszystkie zacieki i brud, dlatego musimy być przygotowani na częste sprzątanie. Do nowoczesnego wystroju pasują także umywalki stalowe.

Ze względu na sposób montażu umywalki możemy podzielić na: wiszące, wiszące z postumentem, stawiane, wpuszczane w blat i podblatowe oraz meblowe. Klasycznym rozwiązaniem jest wisząca umywalka z postumentem lub półpostumentem, które estetycznie zakrywają wszystkie rury i kolanka.

Udostępnij na: