Jakie elementy wyposażenia łazienkowego warto w niej zmieścić?

By on 21 grudnia 2012 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wyposażenie każdej łazienki składa się zazwyczaj z dwóch rodzajów. Pierwsze, to urządzenia i przedmioty które są prawnie wymagane w każdym pomieszczeniu tego typu. Druga część to te, których nie musimy mieć, ale które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie.

Musimy pamiętać, bowiem o dwóch elementach wyposażenia łazienki, gdyż będą one warunkować nasze codzienne życie przez wiele kolejnych lat. Do podstawowych elementów wyposażenia należy oczywiście wanna lub kabina prysznicowa, sedes, umywalka, lustro, kosz na bieliznę czy pralka. Jednak poza tymi elementami wymienić należy chociażby grzejnik montowany na ścianie lub w podłodze, który poprawi jakość codziennych kąpieli  – szczególnie w zimie. Innym ważnym czynnikiem okazują się być meble łazienkowe, których zadaniem jest przechowywanie akcesoriów łazienkowych czy zapasowych ręczników, często poprawiają również wygląd naszej łazienki.Wiele osób ma także wrodzoną nietolerancję na zimną posadzkę w łazience – warto wtedy przemyśleć ogrzewanie podłogowe lub po prostu kolorowe dywaniki łazienkowe.

Wyposażenie może też obejmować dodatkowe urządzenia sanitarne, takie jak bidet czy sedes. W przypadku dużych łazienek możemy sobie pozwolić na zastosowanie jednocześnie i wanny i kabiny prysznicowej, w mniejszych możliwe jest zastosowanie ich połączenia. Bardzo korzystnym rozwiązaniem okazuje się również zamontowanie deszczownicy obok zwykłej baterii łazienkowej. Możliwe jest również wybranie elementów, które poza swoimi podstawowymi funkcjami dają nam dodatkowe przyjemności – chodzi o chociażby funkcję hydromasażu w kabinie prysznicowej lub wannie. Dzisiejszy asortyment sklepów budowlanych pozwala na to, aby każdy był w stanie urządzić błogie SPA i saunę we własnym domu. Łaźnie od wieków były miejscem, gdzie ludzie spotykali się w celu relaksu, ale i filozoficznych dysput – dziś, taki luksus możemy mieć na wyciągnięcie ręki,

wypsazenie lazienki

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie z kolei kilkudziesięciu minut w wannie bez słuchania muzyki czy oglądania telewizji. Wyposażenie łazienkowe możemy więc podzielić na trzy typy. To, które musimy mieć, takie, które wypadałoby mieć oraz to, które jest zbyteczne ( choć dla niektórych osób szczypta luksusu to jednak norma). Tylko od nas zależy, jakie części wyposażenia łazienki zaliczymy do poszczególnych grup. Warto aranżować łazienkę tak, aby spełniała nasze oczekiwała i pozwalała nam choć na chwilę solidnie się odprężyć i zapomnieć o bożym świecie.

Udostępnij na: