Łazienka w stylu angielskim

By on 3 marca 2011 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Decydując się na aranżację łazienki, powinniśmy dokładnie przemyśleć wszelkie nasze upodobania, gust, a także aspekt praktyczny i funkcjonalny. Jest wiele różnych aranżacji, a decyzja o odpowiedniej jest dość wiążąca, ponieważ łazienka w danym stylu będzie nam długo towarzyszyć. Co najmniej przez kilka kolejnych lat, chociaż często bywa tak, że na dużo dłużej. Najczęściej pozostaje się przy konkretnym wystroju wnętrza i tylko wprowadza się małe zmiany lub odświeża się ją. Należy wziąć pod uwagę również to, aby czuć się w łazience komfortowo, bo przecież nie ma nic piękniejszego, jak wieczorna kąpiel w wannie, po całym dniu spędzonym w pracy.

Dla wszystkich amatorów klasycznego, angielskiego stylu, przygotowałam opis tej aranżacji. Łazienka w stylu angielskim doskonale sprawdza się dla wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort i przytulność. No to zaczynamy. Przede wszystkim, już na samym początku, trzeba wspomnieć, że ten sposób aranżacji wymaga dużej ilości miejsca, więc spisze się tylko w dużych łazienkach. Oczywiście w małych łazienkach też da się coś zrobić, ale jest to znacznie utrudnione.

Wnętrze w stylu angielskim to wnętrze pełne tradycjonalizmu. Nadaje się dla tych, którzy raczej preferują wannę i długie kąpiele, niż szybki prysznic.

Zaczynamy od podłóg. Najlepszym rozwiązaniem będą kafelki w stonowanych kolorach. Ciekawe mogą się okazać brązy. Jeśli mowa o ścianach, to zapominamy o klasycznych i typowych kafelkach na rzecz tapet. Wyrafinowanych tapet w przytulnych kolorach, na przykład błękit połączony z niebieskim. Tapeta sprawia, że łazienka przestaje być surowa i gdyby nie urządzenia sanitarne, równie dobrze mogłaby spełniać rolę salonu. Górną część ścian malujemy farbą odporną na wilgoć w celach bezpieczeństwa. Dół ściany łączymy z podłogą za pomocą wysokich listw. Idealnie będzie się tu komponował kolor biały.

W celu połączenia brązowych podłóg z niebieskimi ścianami, dobrze jest zastosować brązowe akcesoria łazienkowe, takie jak ramki na zdjęcia czy imitację reprodukcji obrazów. Jeśli zastosujemy akurat tę kolorystykę, to możemy liczyć na to, że łazienka będzie się wydawała optycznie większa. Oczywiste jest to, że to właśnie dodatki doskonale nadają wnętrzu aranżacji, bez nich nie mogłoby się obyć. Tak samo jest w tym przypadku. Dodatkowym atutem będą meble i półki, na których i w których będziemy mogli przechowywać ręczniki i inne akcesoria przydatne w łazience, takie jak środki czystości.

Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego doboru nośnika na papier toaletowy, pojemnika na szczotkę toaletową czy baterii łazienkowych przy umywalce i przy wannie. Jeśli dobierzemy je w kolorze mosiądzu lub srebra, nasza łazienka zyska dodatkowo na uroku i będzie reprezentowała sobą iście angielski styl.

Udostępnij na: