Łazienka w stylu minimalistycznym

By on 2 marca 2011 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Decydując się na aranżację łazienki, należy przemyśleć wiele czynników. Jednym z nich jest to, w jakim stylu będzie ona nas cieszyć, albo raczej nasze oczy, na co dzień. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zaaranżowanie łazienki w stylu minimalistycznym, która sprawdzi się nie tylko w małych łazienkach, gdzie ów minimalizm jest jakoby pozornie wymuszony. Pozornie, ponieważ mała łazienka nigdy nie będzie mogła być minimalistyczna, bo przez swoje niewielkie rozmiary, wymusza na nas upychanie wszystkiego tak, aby w łazience zmieściło się jak najwięcej.

Zatem łazienka w stylu minimalistycznym spisze się doskonale właśnie w dużych miejscach, gdzie swoboda aranżacji jest dość duża. Minimalizm polega w tym momencie na tym, aby łazienka nie emanowała niepotrzebnym przepychem i różnymi niepotrzebnymi elementami, które tylko psują jej wygląd. Oczywiście, jest wiele sprzętów i sanitariatów, a także akcesoriów łazienkowych, bez których nie możemy się obejść. Należy je po prostu w odpowiedni sposób umieścić w tym miejscu. Zacznijmy od sanitariatów. Mamy toaletę, umywalkę oraz wannę lub prysznic, ewentualnie pisuar. Wybierzmy biały kolor, taki, który nie będzie stwarzał pozornego przepychu. Do tego dobierzmy czarne elementy. Nada to łazience modernistycznego stylu, który ma wiele wspólnego ze stylem minimalistycznym. Na przykład czarno-biała podłoga w szachownicę, najlepiej w postaci płytek, doskonale się sprawdzi. Do tego białe ściany z czarnymi elementami – doskonale urozmaicą wygląd podłogi. Niech niezbędne akcesoria, takie jak pojemniki na pastę do zębów czy mydelniczki, będą w tym samym stylu – srebrne lub również czarne. Nie wprowadzajmy zbyt dużej ilości koloru.

Finalnie należy jeszcze przemyśleć kwestię stylu mebli. W przypadku przykładowej łazienki, doskonale odnajdą się tam meble w kolorze czarnym, które, mimo że są trudniejsze w utrzymaniu czystości, gwarantują piorunujący efekt w postaci doskonałej kompozycji z kolorem białym. I właśnie te meble będą dla nas kluczowe w przypadku aranżacji łazienki na styl minimalistyczny. To właśnie do nich będziemy mogli schować wszelkie akcesoria, które nie muszą być wyeksponowane. To właśnie cecha stylu minimalistycznego. Bez zbędnych dodatków. Schowaj je w szafie. Tam będzie im dobrze, a Ty będziesz mógł po nie sięgnąć w każdej chwili.

Udostępnij na: