Meble łazienkowe – funkcjonalne i estetyczne

By on 15 września 2011 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Przy aranżowaniu wnętrza łazienki ważnych jest kilka elementów. Oprócz prawidłowego doboru prysznica lub wanny, umywalki, ubikacji niezmiernie istotne jest optymalne dobranie mebli.

 

Pierwszymi rzeczami, o których trzeba pamiętać są użyteczność i funkcjonalność mebli. Szczególnie trudne będzie dobranie ich do małej łazienki lub takiej o nietypowym rozkładzie. Dlatego zakup musi być dobrze przemyślany, szczególnie jeżeli z łazienki korzystać będzie pani posiadająca dużą ilość kosmetyków. Także środki czystości i detergenty nie wyglądają dobrze, kiedy walają się bezładnie po całym pomieszczeniu.

Większość sklepów oferuje całe zestawy mebli, co bardzo ułatwia ich zakup. Przeważnie zestawy składają się z szafki pod umywalkę, słupka szafki wiszącej i lustra bądź szafki lustrzanej. Jeżeli nie możemy przeznaczyć dużego budżetu na wyposażenie łazienki, wybieramy meble z tworzywa sztucznego. Oprócz ceny mają jeszcze więcej zalet – są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na specyficzne warunki jakie panują w3 każdej łazience, takie jak wilgoć i wysoka temperatura.

Meble łazienkowe w stylu retro, czyli wykonane z drewna mino swojej ceny podbijają serca estetów. Jednak najczęściej sprawdzają się tylko w dużych przestrzeniach. Do małej łazienki lepiej wybrać tradycyjne mebelki, zajmujące znacznie mniej miejsca. Rozwiązaniem dwa w jednym niech będzie na przykład szafka lustrzana.

Następnym istotnym elementem jest kolorystyka. Dla odważnych osób lubiących awangardę, meble w nasyconych kolorach będą strzałem w dziesiątkę. Można ciekawie połączyć czerwone szafki pod umywalkę z oliwkową ścianą – istnieje niezliczona ilość różnych wariantów.
Takie możliwości dają tylko meble z tworzywa sztucznego. Te drewniane różnią się kolorem w zależności od rodzaju drewna, ale wybór jest znacznie ograniczony.

Zatem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: klasyczna, droga elegancja czy wariant skromniejszy, ale łatwiejszy w utrzymaniu?

Udostępnij na: