Nowoczesny prysznic, czy luksusowa wanna?

By on 13 sierpnia 2015 in Aranżacje łazienek |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Od kilku lat w nawiązaniu do nowoczesności i ekologii eksponowanej niemalże na każdym kroku prysznic stał się znacznie lepszym rozwiązaniem w zakresie kąpieli niż jakikolwiek inny element armatury łazienkowej.

Jak się jednak okazuje wanna powoli wraca do łask. Jak by nie patrzeć, nigdy do końca nie została wyparta. Słuch po niej zaginął na chwilkę by wrócić ze zdwojona siłą.

Wanna w każdej łazience to nieodparte poczucie luksusu. Nikt chyba nie wyobraża sobie lepszej możliwości relaksu i odprężenia jak poprzez zanurzenie się w gorącej toni wody z dodatkiem zapachowych olejków.

Czy wanna pasuje do każdej łazienki? I czy jej zamontowanie wymaga specjalnych czynności oraz nakładu pieniędzy?

Wanna ma swoje charakterystyczne wymiary i głębokość jeśli zatem ma rzeczywiście realizować swoją funkcje należy wziąć pod uwagę ogólne wymiary łazienki-najlepiej jeśli będą one zakładały najmniej 10 m2.

Tyle, a propos mniejszych powierzchni, przy dużych, przestronnych  łazienkach wannę można umieścić w różnych miejscach, nawet na samym środku.

Jeśli zdecydujemy się na łazienkę na zamontowanie w naszej łazience wanny pamiętajmy jednak o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia oraz sprawnej wentylacji-porady na ten temat znajdziemy zapewne w sklepach budowlanych.

W innym przypadku, może się okazać, że nie do końca będziemy zadowoleni z kilkugodzinnych kąpieli.

Jakie oświetlenie będzie idealne?

Przede wszystkim niezbędna będzie jedna lampa główna najlepiej wisząca, usytuowana po środku sufitu w naszym pomieszczeniu lub kilka lamp w formie oświetlenia punktowego.

wanna

Oprócz tego niezbędne będzie odpowiedniej mocy światło zamieszczone dookoła lustra.

Jeśli z kolei chodzi o wentylację to warto skupić się na odpowiedniej wielkości oknie, przez które nagromadzone powietrze będzie miało możliwość wydostania się na zewnątrz.

Nasza wanna może w różny sposób wypełniać wnętrze łazienki. Może stanowić jej punkt centralny i pełnić główny element dekoracji, jak i stanowić dodatkowe wykończenie łazienki zaaranżowanej w danym stylu. Może też być wanną obudowaną i nawiązywać kolorystycznie do płytek podłogowych.

Udostępnij na: