Po co nam bidet w łazience?

By on 17 października 2012 in Akcesoria łazienkowe |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Pierwsze bidetybyły umieszczane w sypialniach. Mówiono na nie „kucyki” głównie ze względu na sposób siadania na nich. Pierwsze pojawiły się we Francji w XVII wieku i oznaczały nieodzowny luksus. Później przez długi czas stały w kompanii z burżuazją i arystokracją. Dopiero w XX wieku zaczęto go stosować coraz powszechniej w zwykłych, domowych łazienkach.

Bidet to coś na wzór miski z odpływem kanalizacyjnym. Przeznaczony jest do higieny intymnej w wygodnej siedzącej pozycji, bez konieczności całkowitego zdejmowania bielizny. Swoim kształtem, wielkością przypomina umywalkę lub wc w zależności od montażu.
Na rynku istnieją zarówno bidety stojące, jak i podwieszone.

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać przy zakupie bidetu:

Jak dopasować bidet do łazienki?

W mniejszych łazienkach bardziej sprawdzi się bidet podwieszany, jest mniejszy i łatwiej będzie go nam zamontować w odpowiednim miejscu. W większych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na bidet  stojący (wysokość  40 cm).

Dlaczego warto?

Bidety są pomocne głównie osobom, które nie zawsze rano mają czas na wzięcie prysznica. Pomagają także podczas leczenia różnych stanów zapalnych np. podczas zapalenia pęcherza.

Udostępnij na: