Rodzaje kabin prysznicowych

By on 1 sierpnia 2012 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Kabina prysznicowa zamiast wanny jest coraz częściej wybieraną alternatywą, bo zajmuje znacznie mniej miejsca. Poza tym, długie kąpiele i marnowanie wody przez dużą wannę stało się zdecydowanie niemodne. Aranżując łazienkę, trzeba już na najwcześniejszym etapie remontu pomyśleć o tym, jaką kabinę chcemy zainstalować.

Najpopularniejsze są kabiny narożne, czyli takie, które montuje się w narożniku przy ścianach. Tego rodzaju kabin jest w sklepach najwięcej, więc wybór wzorów zaskakuje różnorodnością. Czasami, w dużych łazienkach specjalnie stawia się dodatkową ściankę, aby ustawić kabinę narożną i wydzielić w łazience strefy. Są także kabiny, które ustawia się przy jednej ścianie, ale znajdują się w zdecydowanej mniejszości. Najrzadziej spotyka się kabiny wolnostojące. Powody są dwa. Pierwszy – takie kabiny mają dość wysoką cenę. Po drugie – zajmują dużo miejsca, więc można je zakładać tylko w bardzo obszernych łazienkach.

Kabiny można podzielić również ze względu na brodzik. W większości przypadków brodziki wraz z bateriami prysznicowymi są w zestawie z kabiną. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Brodzik można zbudować samodzielnie. Brodzik z płytek ceramicznych to idealne wyjście, jeśli łazienka ma niestandardowe wymiary i nie można dopasować do niej żadnego gotowego brodzika . Natomiast prysznic bez brodzika jest rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy umieścić natrysk we wnęce. Wtedy odpływ znajduje się w podłodze – płytki pod natryskiem muszą mieć kąt nachylenia minimum 2 procent.

Ważne są drzwi kabiny. W małej łazience kabina musi mieć drzwi rozsuwane na rolkach, bo nie zajmują miejsca. Natomiast w dużych salonach kąpielowych można pozwolić sobie na kabinę z drzwiami otwieranymi na zewnątrz.

Udostępnij na: