Rodzaje umywalek i ich montaż

By on 3 lutego 2013 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

umywalkiPosiadanie i prowadzenie własnego domu, to wbrew pozorom nie tylko sielanka, wynikająca z posiadania własnej bezpiecznej przystani. To także, a może przede wszystkim nieustanna – ciężka praca, wymagająca podejmowania z każdym dniem nowych decyzji, a nie zawsze są to decyzje łatwe.Jedną z decyzji, którą z pewnością będziemy musieli podjąć posiadając własny dom, czy mieszkanie, jest
z pewnością kwestia wyboru odpowiedniej umywalki.

Wbrew pozorom, wybór umywalki nie jest taki łatwy. Obecnie jest bardzo wiele rodzajów umywalek – różnią się one zarówno kształtem jak i rodzajem montażu, czy też materiałem, z jakiego są wykonane. Musimy także wiedzieć, jaką wybrać wysokość, wielość, a także możliwością montażu konkretnych rodzajów baterii.  Ze względu na sposób montażu wyróżniamy umywalki:

Umywalki dzielą się oczywiście ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane i tu wyróżnić należy przede wszystkim materiały takie jak najpopularniejsza w Polsce ceramika. Poza tym spotykamy także umywalki, w których materiałem podstawowym jest:  szkło, granit, stal nierdzewna, czy tworzywa sztuczne. Oczywiście, umywalki różnią się między sobą także rozmiarem, kolorem oraz stylistyką, ale to już tylko i wyłącznie kwestia indywidualnego gustu oraz wystroju danego mieszkania.

Obecne rodzaje umywalek sprawiają, że często mogą one być elementem dekoracyjnym wnętrza. Zależnie od stylistyki, w jakiej zamierzamy utrzymać łazienkę – możemy jej nastrój uzupełnić niepowtarzalną umywalką. Łazienka w stylu rustykalnym lub minimalistycznym będzie doskonale podkreślona akcentem w postaci subtelnej, nablatowe misy. Industrialne wnętrza z pewnością będą świetnie uzupełniane szklaną umywalką. Mieszkańcy, ceniący praktyczne rozwiązania z pewnością docenią misę umywalkową wkomponowaną w meble łazienkowe.

Udostępnij na: