Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne lub wprowadzających się do nowych mieszkań. Dzieje się tak z powodu jego estetyki i elegancji jakiej dodaje w łazienkach. Wszystkie techniczne elementy zostają ukryte, dzięki temu nie zaburzają wystroju pomieszczenia.
Do zamontowania takiego systemu stosuje się specjalne stelaże. Do najpopularniejszych z nich należą stelaże z ramą nośną i systemy wolnostojące samonośne. Dostępne są także modele, które pozwolą na podłączenie innych sprzętów – umywalki, wanny czy natrysku. Dzięki temu montaż tych wszystkich elementów będzie dużo szybszy.
Wybierając takie toalety zwracajcie uwagę na:
- pojemności spłuczek podtynkowych – najczęściej jest to 9l, zdarzają się też rozwiązania – 7,5l. W obu przypadkach można ustawić tryb normalny i tryb oszczędny;
- zbiornik spłuczki – powinien on być wyprodukowany metodą rozdmuchiwania jako zbiornik jednoczęściowy;
- obudowa styropianowa – zabezpiecza zbiornik przed rozszerzeniem i zawilgoceniem przestrzeni za zabudową;
- głębokość – im jest ona mniejsza, chudsza, tym więcej miejsca zajmie stelaż;
- otwór rewizyjny – powinien być na tyle duży, by bez problemu wyciągnąć przez niego zawory;
- rama – musi mieć odpowiednią wytrzymałość i sztywność, by przenosiła ciężar miski wraz z jej użytkownikiem;
- przyciski spłukujące – upewnijcie się, że do stelaża który macie zamiar kupić, pasują przyciski, które wybraliście.
Toaleta podtynkowa to propozycja bardzo estetycznego rozwiązania, które łatwiej utrzymać w czystości niż jej klasyczny model. Pozwala ona także na więcej koncepcji aranżacyjnych, ze względu na liczną ilość modeli dostępnych na rynku. Z pewnością, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie.