Urządzamy małą łazienkę

By on 14 lutego 2013 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Mała łazienka jest dla wielu z nas udręką. Urządzenie jej to nie lada wyzwania – liczy się każdy centymetr i dobrze przemyślana aranżacja. Jak zatem urządzić naszą małą łazienkę i przy tym nie zwariować?

Małe łazienki najczęściej kojarzone są z mieszkaniami w blokach z wielkiej płyty, jednak nic bardziej mylnego. Łazienki o małym metrażu spotykamy także w domach jednorodzinnych, w których mogą być używane sporadycznie, na przykład przez gości. W każdym przypadku najważniejsza jest funkcjonalność naszej łazienki. Jeżeli dobrze przemyślimy jej projekt, to codzienne korzystanie z niej, nawet przy bardzo małym metrażu, nie będzie uciążliwe.

Przy urządzaniu małego pomieszczenia jakim jest łazienka powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby umieszczać w niej tylko niezbędne rzeczy. Pierwszym pytaniem które się nasuwa jest odwieczny problem wielu z nas: wanna czy prysznic? Oczywiście mniej miejsca zajmuje prysznic, jednak jeśli jesteśmy fanami długich kąpieli, to nie powinniśmy rezygnować z wanny. Jeżeli jesteśmy singlem, to na kosmetyki i codzienne przybory powinna wystarczyć nam jedna szafka – świetnym rozwiązaniem są szafki które na drzwiach mają zamontowane lustro. W ten sposób zyskujemy miejsce na przybory toaletowe. Rzeczy typu ręczniki najlepiej wynieść do sypialni, a środki czystości w miarę możliwości trzymać w kuchni.

pralka w łazience

Kolejnym problemem przy urządzaniu małej łazienki jest pralka. Jeżeli mamy możliwość zamontowania jej np. w kuchni, to problem z głowy. Gorzej jeżeli przyłącza są tylko w łazience.Przy małym metrażu poleca się pralki pakowane od góry, które nie potrzebują wolnej przestrzeni do jej załadowania. Bieliznę czy mokre ręczniki możemy suszyć na grzejnikach drabinkowych, które będą nam dogrzewać łazienkę i jednocześnie pełnić funkcję suszarki.

Przy urządzaniu małej łazienki jesteśmy niestety skazani na minimalizm. Musimy dobrze przemyśleć co jest niezbędne w naszej łazience, a z czego musimy zrezygnować. Łazienka ma nam służysz przez długie lata. Pamiętajmy że spędzamy w niej dużo czasu, dlatego musi być miejscem funkcjonalnym i wygodnym.

Udostępnij na: