Wprowadzamy się i aranżujemy łazienkę

By on 23 sierpnia 2011 in Porady |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wprowadzając się do pustego mieszkania, poza tym, że mamy frajdę polegającą na aranżowaniu wnętrz od podstaw, musimy liczyć się z kosztami, które mogą nas czasem zjeść. Dlatego właśnie, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wyliczenie i ustalenie, co ile kosztuje. Poniżej krótka wycena (oczywiście ceny orientacyjne).

  1. Ściany. Musimy zdecydować, jaki materiał będzie pokrywał ściany w naszej łazience. Mogą to być płytki lub specjalna farba do łazienek (na przykład lateksowa). Bez względu na to, jaką formę wybierzemy, musimy położyć płytki przy prysznicu lub przy wannie, ponieważ są to miejsca szczególnie narażone na zalanie. Koszt metra kwadratowego średniej klasy kafelków to 30-40 zł, a ich montaż to średnio 60 zł za metr kwadratowy. Należy więc liczyć się z kwotą 100 zł za metr. Farba do łazienki to około 50 zł za 2,5 litra. Taka ilość powinna wystarczyć.
  2. Podłogi. Właściwie to są dwa logiczne rozwiązania – linoleum i płytki podłogowe. Ta pierwsza jest niezwykle tania, a ta druga to znów koszt około 100 zł za metr kwadratowy z montażem.
  3. Wanna czy prysznic? Musisz zdecydować, czy lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie wanna czy prysznic. Wanna pozornie wydaje się tańszym kosztem, bo można ją już kupić za 250 zł. Trzeba się jednak liczyć z kosztami zabudowy, a to już większe koszty. Wanna z hydromasażem to jeszcze inna bajka. Dobrą kabinę prysznicową możemy kupić za około 1000 zł. Do tego dochodzi jednak montaż płytek na jej powierzchni.
  4. Sanitariaty.Umywalka – 100 zł, bateria łazienkowa – 100 zł, toaleta – 200 zł. To najniższe kwoty, jakie zapłacimy za te niezbędne w łazience elementy.
  5. Meble i lustro łazienkowe. Bardzo często znajdziemy je w zestawie. Ceny zaczynają się od około 700 zł za zestaw. Będą się one różnić w zależności od rozmiaru łazienki.
  6. Akcesoria i dodatki. Wszelkie dywaniki łazienkowe, mocowane półki pod prysznic lub do wanny itp.

Jak widać z powyższych przykładów, urządzanie łazienki od podstaw nie jest tanią sprawą. Gdy się jednak już urządzimy, będziemy się w niej czuli niezwykle komfortowo.

Udostępnij na: