Wybieramy deskę sedesową

By on 1 marca 2014 in Akcesoria łazienkowe |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Deska sedesowa może się wydawać mało istotnym elementem wyposażenie naszego mieszkania. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że źle dobrana będzie nie tylko mało estetyczna, ale przede wszystkim mało funkcjonalna. Obecnie wybór desek jest bardzo bogaty, dlatego możemy mieć problemy z podjęciem odpowiedniej decyzji. Doradzamy na co zwrócić uwagę przy wyborze deski do WC.

Deski sedesowe różnią się między sobą materiałem z którego są wykonane, rozmiarem i kolorem. Coraz częściej trafiamy na deski w innych kształtach niż tradycyjne. Zanim wybierzemy się do sklepu z zamiarem kupna nowej deski musimy dokonać pewnych pomiarów. Musimy znać długość deski, którą mierzymy od mocowania, rozstaw mocowań oraz szerokość deski. Dzięki temu będziemy mieli pewność że deska będzie pasowała i oszczędzimy sobie czasu na zwroty i wymianę. W sklepach dostępne są deski uniwersalne, które jednak wbrew nazwie wcale nie pasują do każdego rodzaju muszli. Często najlepszym rozwiązaniem jest zabranie na zakupy stare deski, która będzie nam służyła za wzór.

Najczęściej o cenie deski sedesowej decyduje materiał z którego została ona wykonana. Najtańsze i zarazem najpopularniejsze są deski wykonane z plastiku miękkiego. Niestety jest to materiał który szybko się rysuje i nie jest zbyt trwały. Lepsze, ale też dużo droższe, są deski z plastiku trwałego. Mają one mocniejsze mocowania i są bardziej wytrzymałe. Deski wykonane z tych materiałów dostępne są na rynku w różnych kolorach i wzorach, mogą mieć także różnego rodzaju ozdobne nadruki.

mala lazienka

Coraz częściej decydujemy się na deski drewniane, które są nie tylko trwałe, ale także bardzo eleganckie. Pasują one do większości wnętrz nadając im ciekawy wygląd. Trzeba jednak pamiętać że są trudniejsze w utrzymaniu czystości niż klasyczne plastikowe deski. Tańszą alternatywą dla drewna jest MDF i drewno prasowane. Takie deski również dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Ciekawym rozwiązaniem są deski z żywicy poliestrowej, które wyglądają jak zrobione ze szkła. Mają przezroczystą fakturę, dlatego można w nie wtapiać różne przedmioty.

Udostępnij na: