Zrelaksuj się pod prysznicem – wybieramy zestaw natryskowy

By on 7 lutego 2014 in Akcesoria łazienkowe |

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Jeżeli na odwieczne pytanie wanna czy prysznic odpowiedzieliśmy prysznic, to czas na kolejny dylemat – jaki zestaw natryskowy wybrać? Tradycyjne zestawienie to bateria montowana na ścianie plus słuchawka. Wybór jest jednak o wiele większy, dlatego warto zobaczyć jakie opcje mamy jeszcze do wyboru.

Wybór samej kabiny prysznicowej jest zazwyczaj trudną decyzją, bowiem zdajemy sobie sprawę że jest to rozwiązanie na długie lata. Może się wydawać, że kupno zestawu natryskowego to już tylko czysta formalność. Nic bardziej mylnego. W marketach wybór może nas przyprawić o zawrót głowy. Dostępne są różne rodzaje baterii oraz słuchawek, które możemy kupować osobno lub w zestawach. Różnią się sposobem montażu, typem uchwytu i kolorem. Ważne aby natrysk pasował do naszej kabiny i wystroju łazienki, ale przede wszystkim był jak najbardziej funkcjonalny.

prysznic

Najprostszym, najtańszym i jednocześnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup tradycyjnego zestawy bateria plus słuchawka. Baterię montujemy bezpośrednio do ściany, słuchawka może być na drążku lub z mocowaniem punktowym. Takie rozwiązania są najpopularniejsze, bowiem nie wymagają żadnej filozofii przy montażu. Dzięki temu możemy je zamontować bez konieczności wzywania hydraulika. Plusem jest także bogata oferta.  Tego typu baterie można także wymieniać na nowsze modele, bez konieczności kucia ścian i układania nowych instalacji doprowadzających wodę. Poszczególne elementy – słuchawki, drążki, węże, głowice, baterie – można wymienić, gdy zostaną zniszczone w wyniku użytkowania lub zajdzie potrzeba unowocześnienia łazienki. Przy ewentualnych wymianach warto jednak kupować poszczególne elementy od tego samego producenta. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów, a nasza łazienka pozostanie w jednakowym stylu.

Baterie naścienne możemy podzielić na jedno i dwuuchwytowe. Mogą mieć wbudowany termostat. Przeznaczone są do współpracy ze słuchawkami na drążkach (regulowana wysokość rączki) lub jednopunktowymi (zawieszane na ścianie na specjalnym, trwale przymocowanym uchwycie) albo kolumnami (panelami) natryskowymi.

Udostępnij na: