Parawan nawannowy – jakie mamy rodzaje?

By on 21 grudnia 2016 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Parawan nawannowy to doskonały dodatek, który pozwala nam zmodernizować naszą wannę i sprawić, że będziemy mogli użytkować ją jako prysznic. Trzeba jednak pamiętać, że trudno jest wykonać taki zabieg samodzielnie, wystarczy bowiem niewielkie niedopasowanie i parawan nie będzie spełniał swojej funkcji, a jedynie przeszkadzał.

Parawany harmonijkowe

Jeżeli chodzi o klasyfikację parawanów nawannowych, to ze względu na konstrukcję dzieli je na trzy podstawowe rodzaje. Pierwszym typem są parawany harmonijkowe. Składają się one z kilku skrzydeł nazywanych również drzwiowymi – standardowe parawany tego typu mają od dwóch do siedmiu skrzydeł. Jest to jeden z najprostszych typów parawanu do zamontowania, ponieważ zbędna w tym wypadku jest prowadnica. Tego typu parawan zajmuje bardzo mało miejsca, więc jest idealny zwłaszcza do małych łazienek. Obecnie jest on wykorzystywany jednak bardzo rzadko.

Parawany wahadłowe

Drugim typem są parawany wahadłowe. Charakterystyczną cechą tej konstrukcji jest jedno skrzydło montowane na specjalnych zawiasach. Jest to rozwiązanie dosyć często spotykane, chociaż określane przez specjalistów jako całkowicie niepraktycznie, ponieważ tylko w niewielkim stopniu chroni łazienkę przed zalaniem wodą. Znacznie lepszą alternatywą w tym przypadku jest ulepszona wersja, która posiada dwa skrzydła, lecz zajmuje już znacznie więcej miejsca i ogranicza nieco powierzchnię łazienki, dlatego też nie nadaje się do małego pomieszczenia. Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Zobacz tu

hotel-1330854_960_720-1

Parawany składane

Trzecim typem są parawany składane, które często nazywane są również teleskopowymi. Ich cechą jest jedno, dosyć duże skrzydło, które przesuwane jest po prowadnicy. Oczywiście ta wersja może zostać rozszerzona w zależności od rozmiaru wanny – nawet do siedmiu skrzydeł. Jest to najlepszy rodzaj parawanów nawannowych, ponieważ najlepiej chroni przed przedostaniem się wody do całej łazienki. Ponadto jest to opcja łatwa w utrzymaniu czystości. Niemniej jednak podstawą jest tutaj odpowiednie dopasowanie prowadnic, więc wizyta specjalisty do spraw montażu jest niezbędna.

Wybór parawanu zależy od naszych indywidualnych potrzeb, każdemu będzie zależało na czymś innym.

 

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge