10 sposobów nie tylko na ginące skarpetki

By on 15 września 2014 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Problem ginących w łazience skarpetek (szczególnie męskich) spędza sen z powiek oraz pobudza umysły ludzkie od niepamiętnych czasów. Przyglądając się jednak bliżej tej sprawie można dojść do wniosku, iż pomieszczenie to stanowi istną „czarną dziurę” każdego domu czy mieszkania. Znikają w niej różne części garderoby, a także przedmioty związane z higiena i takie, których nigdy byśmy o związki z łazienką nie podejrzewali.

Podstawowym problemem jest oczywiście okrycie stóp. Teorii na temat jego ginięcia jest kilkanaście jednak ja chciałbym Ci zaprezentować również inne łazienkowe problemy i, co ważne, doradzić jak je rozwiązać.

6351_smieszne-skarpetki

Po pierwsze – w trakcie prania staraj się wkładać jedną w drugą aby później nie mieć problemów z ich dopasowaniem. Co jednak zrobić kiedy pomimo tego po otwarciu pralki skarpet brak? Zazwyczaj winna jest temu gumowa uszczelka służąca do oddzielenia bębna wirującego od wypełnianego wodą zbiornika. W przypadku jej podwinięcia lub wyrobienia małogabarytowe rzeczy są tam wciągane. To kolejny argument za „parowaniem” skarpetek.

5749323Po drugie – jeśli jesteś kobietą pilnuj swoich skarpet! Mężczyźni mają często ciągoty do niezwracania uwagi na rozmiar tej części garderoby i nie przeszkadza im jasnych skarpet. Kupuj więc kolorowe!

2

Po trzecie – często zdarza się również, iż w trakcie prana Twoje staniki pozbywają się drutów bądź trąca kształt. Nic prostszego niż zaopatrzyć się w prosty koszyczek służący ich ochronie podczas interakcji z pralką. Oszczędzisz sobie dużo nerwów i przykrych rozczarowań! Pamiętaj, aby 30 stopni było górną granicą temperatury wody, a ustawienia na pralce oznaczały „pranie ręczne”. Ominie Cie wówczas wyprawa w poszukiwaniu „zaginionych drutów”…

19c5164f8aac1027eb42352c01810b33

Po czwarte -w łazience giną też obiekty większego kalibru. Łatwo sobie to wyobrazić na przykładzie małego dziecka, które z niepohamowanej żądzy przygód i ciekawości chce spróbować czy zmieści się w bębnie pralki. Nie byłoby może w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż takiego spragnionego wrażeń malucha musi ratować zazwyczaj… straż pożarna. Metoda zabezpieczająca – zostaw bęben pralki zapełniony kilkoma rzeczami bądź… kup pralkę ładowaną z góry.

hzo_iphone

Po piąte – uważaj w łazience z telefonem. Od znajomych fachowców nie raz słyszałem jak wydobywali go z zatkanej muszli. Tyczy się to szczególnie modeli mniejszych, bardziej podłużnych niż szerokich. Zanim więc usiądziesz… wyjmij komórkę z kieszeni spodni i nie graj w gry załatwiając swoje potrzeby.

1284734460_by_foxik_500

Sposobów na ginące mydło w łazience jest kilka. Najprościej rozegrać jest sprawę psychologicznie – kupić mały dozownik i nie napełniać go do końca a w 1/2 bądź zaopatrzyć się w kostki o niezbyt dużej wielkości. Szósta porada to więc przede wszystkim wskazanie na myślenie 🙂

soczewki

Po siódme – łazienka to częste miejsce gdzie giną soczewki kontaktowe bądź bija się okulary. Wszystko to jest spowodowane tym, iz do obu tych akcesoriów z czasem przywykamy jak do naturalnej części ciała i zapominamy o nich. Dla soczewek szczególnie niebezpiecznym momentem może być ich zakładanie nad umywalką bądź nieostrożną kąpiel w nich. Okulary są zazwyczaj zagrożone w momencie zdejmowania górnej części odzieży bądź pozostawienia ich w miejscu do tego nieprzystosowanym. Porada – wydziel stałe miejsce gdzie odkładasz te dwie rzeczy.

coca-cola-sprzatanie

Po ósme – zaginiony czas na czyszczeniu muszli odnajdziesz w tabletce czyszczącej protezy wrzuconej do urządzenia spłukującego. Ustęp świetnie przeczyści też, wlewana raz na jakiś czas,  jedna szklanka coli.

5825all_1

Po dziewiąte – pomyłki związane z korzystaniem z nie swojej szczoteczki do zębów można rozwiązać oznaczając każdą z nich różnokolorowymi gumkami.

k,MzU5OTM0NjAsNDY0MzAwOTA=,f,297272_mucha_5_medium

Na koniec porada związana z utrzymaniem czystości, wszak ona też często w łazience ginie. Kiedy zdecydujesz się na montaż pisuaru w swojej łazience warto przykleić w nim drobną nalepkę w kształcie kropki bądź muchy. Panowie, oddając mocz, skoncentrują się na tym punkcie nie zostawiając nigdzie indziej „śladów”.

Proste? A jak ułatwia życie i wszelka aktywność związaną z łazienką!

Źródła zdjęć:

htttp:/atenatte.bloog.pl

http://digart.img.digart.pl/data/img/vol2/22/62/miniaturki400/5749323.jpg

http://koziol-shop.pl

http://optykzkontaktami.pl

http://tapetus.pl

http://telix.pl

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge