5 najbrudniejszych miejsc w Twoim domu

By on 28 października 2014 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Każdy dom ukrywa w sobie jakieś tajemnice typowe dla niego i jego mieszkańców. Pewne rzeczy są jednak niezależne od domowników – lokacje, gdzie czyha najwięcej bakterii i brudu. Nie są to bynajmniej wycieraczki, podłogi czy też inne tego typu sprzęty ale zazwyczaj miejsca, których nigdy byś się nie spodziewał.

Dirty-Dishes

Pierwszym z nich jest bez wątpienia kuchnia. Wydawać by się mogło, iż powinno być wprost przeciwnie, ze względu na duża ilość detergentów używanych w tym pomieszczeniu. Rzecz ma się jednak tak, iż brudne naczynia, pojemniki na śmieci, a także gąbki, ręczniki i ściereczki, których używa wiele osób są wspaniałymi rozsadnikami dla bakterii i wszelkich zarazków. Należy również pamiętać o drzwiach od lodówki, dotykanych  przez dużą ilość osób, których ręce nie zawsze są przecież czyste.

largeWSS0S-D0

Z podobnych przyczyn miejscami gdzie gromadzą się wszelkie brudy są również włączniki, uchwyty i klamki. Rożni ludzie z rożnymi dłońmi codziennie ich dotykają przenosząc drobnoustroje oraz zabrudzenia. Można temu zapobiec poprzez cotygodniowe dokładne czyszczenie tego typu miejsc w domu.

o-MAKEUP-BAG-570

Torba na kosmetyki to kolejne miejsce nie należące do najczystszych. Pamiętaj, iż nie dość, że rozmnażają się w niej w bardzo dogodnych warunkach i bez żadnej kontroli to jeszcze potem aplikujesz je sobie na skórę w postaci kosmetyków.

ibm5155key

Urządzenia takie jak komputer (myszka i klawiatura), telefon czy wszelkie inne biurowe również mają ciągły kontakt z brudnymi rękoma kolejnych osób. Dodatkowo może się w nich gromadzić kurz, resztki jedzenia czy też naskórek co tworzy idealne środowisko do rozwoju wszelkich mikrobów. Aby temu zapobiec należy regularnie czyścić tego typu urządzenia.

061608-shower-curtain-1

Ostatnim z miejsc gdzie spodziewać się należy dużej liczby drobnoustrojów jest kotara prysznicowa. Wilgoć i ciepło łazienki to wymarzone miejsce do rozwoju bakterii oraz grzybów, które mogą wywoływać rozmaite choroby. Pamiętaj aby czyścić ją często i bardzo dokładnie co pozwoli Ci ich uniknąć.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge