7 najstarszniejszych łazienkowych scen w horrorach

By on 30 września 2014 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Łazienka stanowi jedno z ulubionych pomieszczeń reżyserów filmowych kręcących horrory. Wynika to z faktu, iż właśnie to pomieszczenie jest uznawane za oazę spokoju i miejsce, gdzie można się zrelaksować. Poniżej 7 najstraszniejszych scen łazienkowo-horrowych.

Zaznaczam, że lista jest całkowicie subiektywna i ułożona według poziomu strachu jaki odczuwał piszący te słowa podczas oglądania każdej ze scen. Dla lepszego efektu proponuję przeglądać je wieczorem przy zgaszonym świetle i z słuchawkami na uszach.

Film to opowieść o Helen Lyne, która stara się stworzyć doktorat o miejskich legendach. Najbardziej zainteresowała ją ta o „Candymanie” czyli upiorze, który terroryzuje mieszkańców ubogiej dzielnicy Chicago. Jego znakiem rozpoznawczym jest hak zastępujący dłoń. Wszystkie łazienki występujące w filmie są przerażające jednak powyższa to szczególny przypadek.

„Jurassic” Park to historia miliardera, który chce zrealizować swoje marzenie, a zarazem zbić fortunę na pewnym pomyśle – przywróceniu do życia dinozaurów. Wszystko układa się do czasu gdy pewien człowiek również postanawia sobie dorobić. Efekt jego pazerności zaobserwujesz w słynnej scenie łazienkowej.

 „What Lies Beneath” to amerykański dreszczowiec rozpoczynający się od naprawdę mocnego „łazienkowego” uderzenia. Dwójka ludzi w domu oddalonym od innych – zobaczcie i osądźcie sami.

„Terminator” czyli pierwsza część całego cyklu. Ciekawa o tyle, iż w niej A. Schwarzenegger gra „złego” czyli maszynę starającą się zaszkodzić ludziom. W pamięci zostanie na długo „operacja” jaka przeprowadza w pewnej łazience sam na sobie aby usunąć skutki postrzelenia.

Klasyka horroru, to oczywiście nieśmiertelny „Poltergeist”. Dość oklepana opowieść o zakupie nowego domostwa w którym straszy, pomimo upływu lat nadal trzyma w napięciu. Scena „łazienkowa” to prawdziwy majstersztyk.

Freddy Kruger, główna postać „Koszmaru z ulicy wiązów”, atakuje tym razem w łazience. Próbuje wciągnąć swoją ofiarę do tajemniczego świata podn wanną. Czy mu się uda? Sprawdź sam.

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć również sceny, którą później odtwarzano w wielu innych filmach w bardzo rożnych wariantach. Tak, oczywiście chodzi o film „Psycho” – ta opowieść pozostanie w Twojej pamięci na lata.

Dlaczego to właśnie łazienki straszą tak często widzów? Reżyserzy doskonale wiedzą, iż jest to prosty sposób na uczynienie atmosfery bardzo napiętą, a dodatkowo łatwo wytłumaczyć można samotność bohatera (przecież to łazienka), a także niemożność udzielenia mu pomocy (zamknięte drzwi). Usiądź więc wygodnie w fotelu, zgaś światło, załóż słuchawki i poczuj ten dreszcz emocji jaki przechodzi po plecach!

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge