7 sposobów w jakie niszczysz swoje ręczniki

By on 3 marca 2015 in Slider | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Czy zastanawiałeś się może dlaczego twoje ręczniki, niedługo po zakupie, nie są już tak ładne jak u innych? Co robisz źle, że tak szarzeją się bądź staja się po prostu nieestetyczne? Oto siedem działań, które je niszczą i powodują brak świeżości u nich, a także rady jak zachować świeżość ręczników.

Po pierwsze – nigdy nie wieszaj ręczników podwójnie ani zwiniętych czy zagiętych. Odnosi się to szczególnie do sytuacji kiedy jeden z nich, lub dwa, są wilgotne. Powstanie wówczas na ich styku idealne środowisko do rozwoju pleśni i grzybów.

Po drugie – wbrew pozorom zbyt częste pranie nie jest najrozsądniejszą metoda utrzymania czystości, a już na pewno nie ciągłe ich zapieranie czy też inne próby doczyszczania. Spowodują one tylko i wyłącznie coraz większa wilgoć i problemy z czystością. Ręcznik pierz najszybciej dopiero po trzecim użyciu, nie częściej.

Po trzecie – jeden ręcznik oznacza bezwzględnie jedną osobę – od tej reguły nie może być odstępstwa. Najlepiej jeśli dla każdego masz przygotowany zestaw składający się z dwóch – trzech ręczników, dzięki czemu nie używa on ciągle tego samego.

Po czwarte – nie używaj zbyt dużej ilości detergentów do prania. Pozornie wydawać by się mogło, iż pomagają one w utrzymaniu czystości. To poważny błąd – dawaj ich tylko tyle, ile zaleca producent, a nawet mniej. Chodzi bowiem o to aby nie uczulać własnej skóry, a także aby ich resztki nie stanowiły pożywki dla grzybów i plesni (niewysuszone i niezbyt dobrze wypłukane).

Po piąte – nie pierz ręczników w zbyt letniej wodzie. Stosuj zawsze maksymalną, dopuszczoną przez producenta, temperaturę. Usuniesz mikroby i wypłuczesz detergenty.

Po szóste – gdy wsadzasz ręczniki na suszarkę oraz gdy je zdejmujesz zawsze nimi wstrząśnij i wytrzep je. Dzięki temu będą bardziej puszyste.

Po siódme – nie przesadzaj ze zmiękczaczem do tkanin – może uszkodzić Twoje ręczniki.

 

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge