7 tricków przy sprzataniu łazienki, które ułatwią Ci życie

By on 16 października 2014 in Slider, Zrób to sam | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z sytuacją kiedy trzeba było posprzątać łazienkę, a Ty nie miałeś na to siły ani ochoty. Oczywiście właśnie wtedy trafiają się najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia i niedające się doczyścić ślady.

Worker with yellow gloves and blue towel clean red tiles grout

Odwieczny problem – brudne kafle w łazience. Wiadomo, iż zostają na nich zacieki oraz wszelkie możliwe ślady. Jak szybko i bezboleśnie je usunąć? To bardzo proste – przygotuj po prostu roztwór składający się z trzech łyżek sody oczyszczonej oraz połowy szklanki amoniaku domowego i dwóch kubków gorącej wody. Tej miksturze nie oprą się żadne zabrudzenia!

szczotka_wc0</>

Czyszczenie muszli nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Można je sobie ułatwić stosując dwa proste tricki:

zaslonaprysznicowa

Zasłona prysznicowa to wymarzone miejsce dla rozwoju wszelkiej maści grzybów i pleśni – ciepło, wilgotno, a detergenty goszczą w niej bardzo rzadko. Jak sobie radzić z jej czyszczeniem? Zmieszaj pół litra wybielacza z dwoma łyżkami stołowymi dobrego płynu do naczyń i spryskaj powierzchnię zasłony. Zostaw na kilka minut i spłucz. Drugim rozwiązaniem jest stworzenie pasty z  octu i soli rozłożenie jej na zasłonie na około jedną – dwie godziny.

 

krok_ix_czyszczenie_blatu_kuchennego.jpg

Fugi to wyzwanie dla każdego sprzątającego! Okazuje się jednak, iż istnieje proste rozwiązanie – wystarczy użyć dobrej gumki do zmazywania ołówka, która idealnie nadaje się do czyszczenia tak małych i wąskich powierzchni. Dobrze zadziała również pasta do zębów z właściwościami wybielającymi, a także konstrukcja złożona z wacika nasączonego w wybielaczu i przytwierdzona taśmą klejąca.

DSC00626

Zacieki na zlewie, płytkach itp. można usunąć za pomocą następujących mikstur:

Oba płyny wylać na brudną powierzchnię, odczekać piętnaście minut i zacząć szorować.

rust_1

Rdzawe plamy nie będą stanowiły problemu jeśli nałożysz na nie pastę do zębów i będziesz szorować je starą szczoteczka lub wykorzystasz roztwór równych cześć terpentyny i soli. Ogólna zasada jest taka, iż czym szybciej zaczniesz czyścić rdzę tym większe szanse jej usunięcia.

sluchawka-raczka-natrysk_163

W utrzymaniu słuchawki prysznicowej w należytej czystości pomoże zapewne roztwór czterech lub pięciu tabletek do czyszczenia protez zębów wrzuconych do miski z gorącą wodą. Słuchawkę pozostawiamy w nim na około 1 – 2 godziny. Otwory można również czyścić igłą lub wykałaczką, a na koniec przetrzeć szmatka nasączoną octem.

 

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge