Akcesoria do sprzątania

By on 4 września 2014 in Akcesoria łazienkowe, Porady | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Sprzątanie jest nieodzownym elementem naszego życia. Jeśli chcemy żyć, mieszkać i odpoczywać komfortowo, musimy dbać o czystości i porządek w naszych czterech ścianach. Aby maksymalnie ułatwić sobie i usprawnić tego typu prace, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria.

To, czego nie może zabraknąć

Do zupełnie podstawowych elementów wyposażenia mieszkań należą także akcesoria, które służą sprzątaniu. Niezbędna jest więc miotła i mała zmiotka z plastikowa łopatką w komplecie. Również ważny jest mop lub chociaż szmata do mycia podłogi. Mop jest jednak narzędziem o wiele praktyczniejszym i wygodniejszym. Z pewnością niezbędna będzie także miękka szmatka do ścierania kurzu z mebli i parapetów, a także szmatka, którą będziemy mogli wycierać na mokro różne powierzchnie. Nie zapominajmy też o odkurzaczu, który jest niezastąpiony w każdym domu.

Detergenty

Aby wszelkie czyszczone przez nas powierzchnie lśniły i wolne były od baterii i innych drobnoustrojów, powinniśmy zaopatrzyć się również w zestaw niezbędnych detergentów. Wśród nich powinien znaleźć się płyn do mycia naczyń oraz mleczko do szorowania powierzchni ceramicznych w naszej łazience. Przyda się również środek do czyszczenia i pielęgnacji podłóg, a także preparat do drewnianych powierzchni naszych mebli. Ponieważ szczególnie zanieczyszczonym miejscem w naszych domach jest łazienka, a zwłaszcza toaleta, należy bezwzględnie zaopatrzyć się również w detergent do jej odkażania. Bez wątpienia przyda się również płyn do polerowania okien.

To jedynie podstawowe sprzęty i akcesoria, które pomogą nam w walce z brudem i nieporządkiem. Na rynku znajdziemy wiele dodatkowych środków oraz produktów, które posłużą nam podczas sprzątania, warto więc wybrać te z nich, które najbardziej nam odpowiadają.

Więcej ciekawych porad znajdziecie na tej stronie.

Photo credit: lyonora / Foter /(CC BY-NC 2.0)

Udostępnij na:

1 Comment

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge