Akcesoria łazienkowe strzegą porządku

By on 25 listopada 2011 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

W łazience, oprócz mebli i armatury łazienkowej, niezbędne okażą się akcesoria, które pozwolą na swobodne z niej korzystanie. Zastanówmy się, jakiego wyposażenia będziemy potrzebowali w nowej łazience?

Zacznijmy od podłogi. Dywaniki łazienkowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozwalają na otarcie mokrych stóp i dają poczucie ciepła – koniec ze stawaniem bosą stopą na gołą podłogę. Do wyboru mamy zarówno maty antypoślizgowe, które sprawdzają się szczególnie, gdy mamy małe dzieci, ale też dywaniki typu shaggy – miękkie w dotyku i o grubym włosiu. Na podłodze często lądują też maty bambusowe, jednak są dość niepraktyczne, zważywszy choćby na to, że się ślizgają.

Obok tego, powinniśmy się zaopatrzyć w akcesoria łazienkowe niemocowane . Mamy tu na myśli przede wszystkim pojemniki na mydło w płynie, mydelniczki, pojemniki na szczoteczki. Zaliczyć do nich można również różnego rodzaju kosze wiklinowe, czy też z innego tworzywa, które pomieszczą najbardziej potrzebne kosmetyki, przybory do czesania, czy też ręczniki.

W każdej łazience przydadzą się też z pewnością różnego rodzaju haczyki i wieszaki na ręczniki, szlafroki, ale też uchwyty na papier toaletowy i akcesoria kosmetyczne, np. płatki higieniczne.

Akcesoria pozwalają przede wszystkim na utrzymanie porządku w łazience. Wyobraźmy sobie, jakby ona wyglądała, gdyby ich nie było. Wybieramy je również ze względów praktycznych – dziś już trudno sobie wyobrazić innego miejsca dla ręczników, jak właśnie wieszaki. Ich dobór powinniśmy uzależnić od stylu w jakim łazienka została urządzona. Jeśli w klasycznym, możemy sobie pozwolić na dodatki w podobnym stylu, jeśli w nowoczesnym, najlepsze będą to o oszczędnym, surowym wyglądzie. W razie problemów, najlepiej spytać o radę fachowca.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge