Baterie łazienkowe bateriami dającymi nam prawdziwą energię do życia

By on 13 grudnia 2012 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Chcąc by łazienka była piękna i funkcjonalna należy wziąć pod uwagę nawet jej najmniejszy element. Jednym z nich są baterie łazienkowe. Jakie są ich rodzaje i która będzie najbardziej odpowiadać? O tym w dzisiejszym artykule.

Baterie łazienkowe dzielą się na baterie naścienne oraz na baterie stojące (również nazywane sztorcowe) i wolnostojące.

Baterie naścienne głównie wykorzystywane są do wanien oraz do pryszniców. Przymocowuje się je do instalacji lub montuje się je w ścianie nad wanną lub nad umywalką. W ich przypadku przestrzeń między baterią a armaturą powinna sięgać ok 15 cm. Taka sama odległość powinna znajdować się między wyjściami.

Baterie stojące (najpopularniejszy rodzaj baterii) montowane są zarówno w wannach i prysznicach jak i przy umywalkach. Ich montaż jest dużo prostszy niż w przypadku baterii ściennych i nie wymaga kucia ścian. Łączony jest za pomocą elastycznych wężyków i umieszczany jest w otworach wanny lub umywalki. W ich modelach znajdują się nie tylko baterie jedno czy dwu otworowe, ale również trzy oraz czterootworowe (jednak są ona wynikiem wyjątkowo wysokiej elegancji).

Ostatni rodzaj, baterie wolnostojące montowane są m.in. na podłodze lub niższym blacie, co sprawia, że cechują się wyjątkową elegancją.

bateria

Istotną kwestią przy wyborze baterii jest liczba uchwytów.  Baterię z jednym uchwytem to przede wszystkim wygoda oraz ekonomiczność. Jednym ruchem możemy ustawić preferowaną temperaturę wody. Z drugiej jednak strony możliwe są jej (rzadkie) usterki spowodowane mieszaniem gorącej i zimnej wody.

Bateria z dwoma uchwytami (obecnie zanikająca na rynku możliwość) związana jest z trochę wyższymi kosztami za sprawą dłuższego i wymagającego wyższej  precyzji nastawienia temperatury wody.

Dużą popularnością cieszą się ostatnio również baterie bezdotykowe. Zapewniają one wysoką higienę i sterylność. Używane są głównie w miejscach publicznych, lecz także mimo wysokiej ceny coraz częściej można je spotkać w naszych domach. Baterie bezdotykowe wyglądają bardzo elegancko. Poza tym są bardzo solidne i odporne na zniszczenia.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge