Bezpieczne wodowanie

By on 23 maja 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

bezpieczna lazienka

Łazienka, poza walorami estetycznymi, powinna także być bezpieczna. Badania pokazują, że najwięcej wypadków ma miejsce właśnie w naszej domowej łaźni. Dlatego warto zadbać o to, by nasza wodna kraina była nie tylko ładna, ale też zabezpieczona przed ewentualnymi wypadkami.

Bardzo istotne jest zamontowanie w łazience czujnika tlenku węgla. Pozwala on w porę poinformować nas o niewidzialnym, zabójczym gościu. Dotyczy to oczywiście łazienek, które są zaopatrzone w piecyki do podgrzewania wody. Nie jest to drogie urządzenie, za to pozwala chronić nasze drogie zdrowie. Taki czujnik jest bardzo dyskretny, więc na pewno nie zepsuje wizerunku żadnej łazienki. Przemyślane bezpieczeństwo to przecież podstawa.

Zapobiegliwi miłośnicy wody powinni także się zaopatrzyć w czujkę poziomu wody. Specjalne sondy poinformują nas, gdy poziom wody osiągnie niebezpieczny poziom. Takie urządzenie uchroni od zalania nie tylko nasza łazienkę, ale także np., piwnicę. Każdy z nas ma wystarczająco wiele zmartwień, warto więc odjąć dobie chociaż kilka z nich. Koszmary w postaci niezakręconych kurków czy zalanych sąsiadów, nie muszą się ziścić. Takie czujniki będą też świetnym zabezpieczeniem dla tych, którzy mają w domu małego rozrabiakę.

Brak maty antypoślizgowej powinien być obciążony mandatem karnym. Jeśli do jazdy samochodem, potrzebujemy uprawnień, do przemierzania po ekstremalnie śliskiej powinniśmy mieć specjalny kurs. Jeszcze nie powstały szkoły przetrwania na śliskich kafelkach, musimy więc sami zadbać o nasze bezpieczeństwo. Maty antypoślizgowe zapewne uchronią nas od niepotrzebnych siniaków i złamań. Bogactwo wzorów, będzie do tego niekwestionowaną ozdobą naszej łazienki.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge