Ciasna, ale w… wygodna

By on 1 sierpnia 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Tu trzeba mieć dobry plan! Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń małej łazienki należy dokładnie przemyśleć, co powinno się w niej znaleźć i w jakim rozmieszczeniu. Podpowiadamy!

Najczęściej problem małej łazienki dotyczy osób, które mieszkają w blokach. Podstawowym zagadnieniem aranżacji takiego wnętrza będzie dobranie odpowiedniego wyposażenia. Niestety, jeżeli zależy nam na tym, aby w łazience móc się swobodnie poruszać, powinniśmy od razu zrezygnować z wstawiania do niej wanny . Prysznic będzie tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, a można powiedzieć nawet, że jedynym słusznym. Najlepiej jeżeli kabina prysznicowa umieszczona będzie w narożniku łazienki. Te o podstawie trójkąta zdecydowanie lepiej wkomponowują się w małe wnętrze niż kabiny z kwadratowym brodzikiem.

Jeszcze innym rozwiązaniem może być całkowite zrezygnowanie z kabiny, na rzecz samego natrysku i odpływu w posadzce ze spadem. Wówczas jednak konieczne jest zainstalowanie szyny, w której zamontujemy zasłonkę, która nie pozwoli na zalanie całej łazienki podczas brania prysznica.

W małych łazienkach świetnie sprawdzają się podwieszane miski ustępowe, które mocuje się na stelażu bezpośrednio do ściany. Poza tym, że tak zainstalowana toaleta zajmuje o wiele mniej miejsca, to dodatkowo, bardzo dobrze się prezentuje, ponieważ wspomniany stelaż w całości ukryty jest w ścianie, pod powierzchnią wykończenia ściany. Dodatkowym atutem jest fakt, iż o wiele łatwiej jest tu utrzymać czystość podłogi wokół toalety.

Co tyczy się umywalki, nawet w małej łazience, nie powinna być ona zbyt małych rozmiarów. Należy bowiem pamiętać, że będzie ona nam służyła również do innych czynności, niż samego mycia rąk.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge