Czas na wannę w twojej łazience

By on 23 sierpnia 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Historia nie była łaskawa dla wanny. Najpierw, w XVI wieku ludzie sądzili, że kąpiele w wannie są niebezpieczne dla ciała. Spowodowane to było pośrednio szalejącą wtedy epidemią dżumy, lecz także zwykłymi uprzedzeniami. Później było trochę lepiej, choć kąpiel w wannie stała się zajęciem elitarnym, a z tego powodu niedostępnym dla szerszych grup odbiorców. Dziś, na szczęście, prawie każdy z nas może sobie pozwolić na relaks i odpoczynek w wannie.

 

Najczęściej spotykane wanny to te zrobione z emaliowanej blachy stalowej, najczęściej białe, choć spotykane także w innych kolorach. Kolejną grupą są wanny akrylowe, bardziej wytrzymałe i odporne na zarysowania. Ponadto, z akrylu można formować różne kształty, dzięki temu spotykane w sprzedaży wanny akrylowe, często mają nietypowe konstrukcje przez co są bardziej oryginalne. A może myślisz, że w twojej łazience nie ma miejsca na wannę? Nic bardziej mylnego, wybór dostępnych wanien, ich kształt i rozmiar jest przeogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 Co najważniejsze, łazienka powinna być miejscem, w którym troski dnia codziennego odchodzą na drugi plan, a wanna stanowić w niej punkt centralny. Kąpiel w wannie dostarcza niezapomnianych przyjemności. Ciepła kąpiel wieczorem, gdzie nasze napięte mięśnie mogą wreszcie doznać ukojenia po ciężkim dniu czy trochę chłodniejsza, żeby orzeźwić się w upalne dni. Kąpiel w mleku, który wzbogaci naszą skórę w odżywcze składniki, dostarczy protein i witamin, wygładzi naszą skórę powodując, że stanie się ona miękka i delikatna. Czy wreszcie romantyczny wieczór ze swoim partnerem czy partnerką. Co więcej, kąpiel w wannie to nie to samo co szybki prysznic. Nawet prysznic z masażem i innymi ulepszeniami nie może równać się z prawdziwym relaksem w wannie.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge