Czerń i biel w łazience

By on 22 października 2012 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Chcesz urządzić łazienkę w klasycznym, minimalistycznym stylu? Postaw na kombinację czerni i bieli. Jest to zestawienie, które daje nam wiele różnych możliwości na aranżację pomieszczeń. I choć są to kolory uważane często za monotonne i przytłaczające, wcale nie musi tak być.

 Już jakiś czas temu kolor czarny został wprowadzony do łazienki. Czarne mogą być ściany, podłoga, a także ceramika.  Jest to barwa elegancka, wyzwalająca emocje. Szczególnie przypadła do gustu osobom młodym, przebojowym. I mimo, że czarne wnętrze może wydawać się nieco purystyczne, coraz więcej projektantów i dekoratorów sięga po ten kolor.

Biel to także klasyka w pełnym tego słowa znaczeniu. Kolor ten daje nam poczucie nieskazitelnej czystości i optycznie powiększa przestrzeń. Przed osiągnięciem sporej popularności przez czerń, to właśnie biel była najczęstszą barwą używaną w aranżacji łazienek.

Łazienka zaaranżowana w jednym z tych kolorów, może jednak

okazać się mało ciekawa, przytłaczająca. Aby temu zapobiec warto czerń i biel ze sobą połączyć. Dzięki temu łazienka stanie się bardzo mocnym elementem naszego mieszkania. Aby efekt był zadowalający trzeba jednak umiejętnie dobrać proporcje.

 Najważniejszymi elementami łazienki są ściany i podłoga. Najprostszym sposobem połączenia czerni i bieli jest zastosowanie jednego z kolorów na ścianach, a drugiego na podłodze. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, wybierzmy jasną podłogę. Natomiast, jeśli chcemy, by łazienka nabrała światła, postawmy na białe ściany i czarną podłogę. Oczywiście musimy też dobrze

przemyśleć, jakich materiałów użyjemy. O rodzajach podłóg przeczytacie między innymi tutaj. Innym sposobem kolażu czerni i bieli jest szachownica. Możemy użyć płytek w tych dwóch kolorach i poukładać je na przemian w układzie prostym lub skośnym. Bardzo efektownie będzie też wyglądała mozaika z małych czarnych i białych płytek.

Wybierając meble i armaturę łazienkową musimy robić to z umiarem. Nie powinniśmy stawiać na wszystkie te elementy w jednym kolorze. Chyba, że ściany i podłoga są całkowicie białe lub czarne. Wtedy, dla kontrastu, meble mogą być jednokolorowe. Świetnym rozwiązaniem są kontrastowe zdobienia i ornamenty. Na przykład białe szafki z czarnym, kwiatowym wzorem dodadzą uroku łazience i sprawią, że nie będzie ponura i nudna. Stosować można różne wzory, na przykład geometryczne, kwiatowe, barokowe ornamenty i wiele innych. Ważne, by nie „wsadzić” do łazienki wszystkiego naraz. Nawet jedna taka szafka sprawi, że aranżacja będzie ciekawa i zaskakująca.

 

Warto pomyśleć również o dodatkach, które ocieplą wnętrze. Świetnie sprawdzają się w tej roli duże lustra w ozdobnych, barokowych ramach. Oczywiście dalej stawiamy na czerń i biel. Dobrym pomysłem są także wazony i donice, a nawet świeczniki.

Czerń i biel to duet elegancki i ponadczasowy. Łazienka utrzymana w tych barwach będzie prezentować się prosto, lecz zaskakująco. Jest to połączenie dla osób poważnych, ceniących minimalizm, prostotę i piękno w klasycznym wydaniu.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge