Duża wanna i mała łazienka – czy to możliwe?

By on 7 kwietnia 2015 in Akcesoria łazienkowe | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wiele osób marzy o dużej wannie w swojej łazience. Niestety część z nich jest ograniczona jej wielkością. Czy da się połączyć małą łazienkę z dużą wanną? To możliwe!

Podstawową zasadą jest odpowiednie dobranie pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Nawet największa wanna z jacuzzi zmieści się w małej łazience, jeśli pozostałe meble nie będą zajmowały zbyt dużo miejsca. Podstawą w tego typu działaniach jest zdrowy rozsądek i przede wszystkim zdrowy rozsądek oraz myślenie przestrzenne. Praktycznymi rozwiązaniami będzie choćby pufa wsadzana pod toaletkę czy też blat łazienkowy pełniący właśnie jej funkcję.

Warto również ograniczyć ilość miejsc z płytkami ceramicznymi tylko do tych, które rzeczywiście są narażone na kontakt z wodą. Resztę warto pomalować specjalną farbą do łazienek, czyli do pomieszczeń o podwyższonym stopniu wilgoci. łagodzenie zbytniej ilości kątów prostych można osiągnąć dzięki ciepłym barwom, jakie zostaną użyte w trakcie malowania.

Wracając do blatu – warto wykorzystać go na wspomnianą toaletkę. Znacznie zredukuje to powierzchnię jaką zajmują przybory, ponieważ w szufladach pod znajdzie się miejsce na kosmetyki.  Warto wannę usytuować w narożniku pod oknem, a całość wykończyć winylową tapetą.

Podsumowując – jest możliwe posiadać małą łazienkę z dużą wanną, trzeba tylko mieć zmysł planowania i praktyczny.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge