Grzejnik łazienkowy – funkcjonalność i styl

By on 26 listopada 2012 in Ciekawostki | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Grzejniki łazienkowe (tzw. drabinkowe) zaskakują nowymi rozwiązaniami technicznymi i kształtami. Zastosowanie ich wydaje się oczywiste – ogrzewanie pomieszczenia oraz wtórnie suszenie np. mokrych ręczników. Tymczasem producenci tego typu grzejników proponują coraz częściej modele, które dzięki swej budowie pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną, dekoracyjną.

grzejnik

Tradycyjne, proste, ciężkie i toporne grzejniki to już przeszłość. Dzięki dostępnemu wyborowi nie trzeba już martwić się o to, jak sprawić by grzejnik czy kaloryfer nie rzucał się tak w oczy. Teraz nowoczesne grzejniki nie tylko pełnią podstawową funkcję ogrzewania, ale i stanowią część aranżacji łazienki – ciekawą, oryginalną i – co więcej – przemyślaną.

Fason można w zasadzie idealnie dopasować do wystroju łazienki – powyginane rurki, ornamentowe instalacje, minimalistyczny chłód, ażurowa ścianka, abstrakcyjne kształty…

grzejnik dekoracyjny

Ponadto wybieramy ze wszystkich możliwych kolorów. Przemija więc era odświeżania kaloryferów za pomocą farby. Grzejnik może się teraz wpisać we wnętrze niczym najnowocześniejszy obraz czy rzeźba.

Współczesne grzejniki łazienkowe to także nowoczesne techniki tworzenia i wyjątkowa trwałość. W niektórych modelach stosuje się podwójne rzędy kolektorów poziomych (rurek grzewczych), dzięki czemu uzyskują one dużą moc cieplną w stosunku do powierzchni grzejnika. Podwójna powłoka antykorozyjna z kolei zapewnia trwałość grzejnika, a przy tym zwiększa jego estetykę – powierzchnia jest gładka i łatwa do utrzymania w czystości. Odpowiednia technika montażu elementów (łączenie bez użycia lutu, zagniatanie końcówek kolektorów) jest dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym a zarazem atutem w wyglądzie grzejnika.

grzejnik drabinkowy

Należy pamiętać o tym, że aby wykorzystać grzejnik jako element zabudowy, trzeba uwzględnić miejsce na zawieszenie na ścianie. Warto przewidzieć co najmniej 4 dodatkowe centymetry.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge