Grzejniki łazienkowe jako ozdoba

By on 31 lipca 2016 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Urządzając łazienkę, zazwyczaj zwracamy uwagę na każdy detal. Są jednak elementy wyposażenia, które w tym pomieszczeniu muszą się znaleźć, np. grzejniki – czy mogą być one elementem nie tylko funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym? Oczywiście

Grzejniki są urządzeniami, których podstawową funkcją jest funkcja grzewcza. W dobie wszechobecnego designu nie jest jednak trudno połączyć funkcjonalność z dekoracyjnym wyglądem. Bogata oferta grzejników łazienkowych pozwala na wybranie urządzeń, które staną się prawdziwą ozdobą każdej aranżacji. Obecnie możemy wybierać spośród licznych kształtów i kolorów. Ciekawym pomysłem są takie rozwiązania, które powierzają grzejnikom zupełnie nowe funkcje. Stąd w swojej łazience mamy szanse mieć np. podgrzewany parawan. Bardzo modne są również urządzenia wyposażone w gładkie płyty czołowe, na które łatwo nadrukować różne ilustracje. Tego typu urządzenia pięknie ozdobią ścianę i dodadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Wybierając dekoracyjny grzejnik łazienkowy, należy wciąż pamiętać o podstawowych zasadach. Urządzenie montujemy tam, gdzie zachodzą największe straty energii cieplnej – pod oknem lub w jego okolicach. Grzejniki będą doskonale działać, jeśli pomiędzy ich dolną krawędzią a posadzką pozostawi się 10 centymetrów odstępu. Taka sama odległość powinna dzielić górną krawędź grzejnika od spodu parapetu. Jeśli nie mamy miejsca pod oknem, szukajmy przestrzeni na ścianach najbliżej niego. Takie ulokowanie urządzenia zwiększy jego moc cieplną nawet o kilka procent. Warto również doczytać o nagrzewnicach, aby mieć pełny obraz dotyczący ogrzewania domu. Dużo piszą np. pod tym linkiem.

Przed zakupem dekoracyjnego grzejnika warto również nie zapominać o jego funkcjonalności. Urządzenie to ma bowiem przede wszystkim ogrzewać łazienkę lub pomagać nam w suszeniu ubrań czy ręczników. Dobrym rozwiązaniem łączącym funkcjonalność z estetyką są fantazyjne grzejniki z powiększonymi otworami na ręczniki. Mnogość rozmiarów i kształtów urządzeń grzewczych pomaga nam obecnie urządzić nawet najmniejsze pomieszczenie. Znaczy to, że w małej łazience również możemy zapewnić sobie zachwycający kształtem grzejnik.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge