Jak dobrać odpowiednie akcesoria łazienkowe?

By on 20 grudnia 2012 in Ciekawostki | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Z aranżacją wnętrz jest tak samo jak z innymi dziedzinami. Wystarczy mała perełka, akcencik, który doda uroku nawet najsmutniejszym pomieszczeniom. Tak jak w przypadku salonu będzie to stół w starym, tradycyjnym stylu, w kuchni nowoczesny sprzęt AGD, tak w łazience zapewne mydelniczka w kształcie muszli lub dywaniki w nietypowym kształcie.

Od zawsze było wiadomo, że diabeł tkwi w szczególe, stąd aż tak jesteśmy do nich przywiązani. Dobieramy oryginalne tkaniny, porcelanę na komodę, dywany. W wyborze pomagają nam bez wątpienia wciąż to nowe trendy i pomysły dekoratorów. Prezentują oni tak ciekawe pomysły, że aż żal jest z nich ie skorzystać.

Dlaczego tak bardzo jesteśmy przywiązani do szczegółu? Podobno nasz wzrok wchodząc do danego pomieszczenia zatrzymuje się właśnie na takich charakterystycznych elementach. Wychwytuje to co jest inne niż reszta wyposażenia.

Akcesoria w łazience są tak samo ważne jak w innym pomieszczeniu. Są domostwa, w których urządza się łazienki w jakimś jednym szczególnym stylu np. francuskim. Szkoda byłoby taka łazienkę zepsuć czymś co zupełnie nie będzie w tonie tej aranżacji. Podstawowa zasada jest więc taka by wszystkie elementy do siebie pasowały, nawet te najmniejsze. Nie mogą one być po prostu oryginalne. Mają się wyróżniać, owszem, ale na plus, a nie minus całej aranżacji.

W klasycznej łazience postawmy zawsze na minimalizm. W łazience stylizowanej na królewską możemy postawić na elementy dekoracyjne wysadzane świecącymi perełkami, iskrzącymi kamieniami.  Ponadto niezbędne będą elementy złote. Na dowolność aranżacji możemy sobie pozwolić w nowoczesnej łazience. Możemy w niej połączyć kilka elementów plastikowych, z metalowymi lub szklanymi.

lazienki
Postawienie na dodatki w aranżacji łazienki przede wszystkim pozwala nam na uzyskanie efektu nowego pomieszczenia bez totalnych zmian i wkładu dużych pieniędzy. Dywanikiem możemy np. odciągnąć uwagę od popękanego sufitu, a złotą mydelniczką od starszej umywalki. Możliwości jest na prawdę wiele.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge