Jak dobrać zasłony prysznicowe i drążek do nich?

By on 7 stycznia 2015 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Zasłona prysznicowa pojawia się zazwyczaj tam, gdzie masz do czynienia z kabinami prysznicowymi. Bywa i tak, że posiadając wannę niektóre osoby decydują się na takie rozwiązanie. Jak wybrać zasłonę prysznicową oraz dobrać do niej drążek? O tym traktuje poniższy wpis.Typowa zasłona prysznicowa to po prostu elastyczny plastik. Jeśli chcesz aby był on nieco bardziej odporny, a przede wszystkim lepiej wyglądał szukaj tych z domieszką materiału. W montażu są bardzo proste ponieważ wystarczy kupić stelaż montowany na suficie (ewentualnie ścianach) i przypiąć ją do niego.

Należy również pamiętać o właściwym zabezpieczeniu ścian od wody – czy to poprzez zasłonę wokół prysznica czy tez kafle. W przeciwnym wypadku dość szybko pozbędziesz się z niej farby bądź po po prostu będzie brzydko wyglądać.

Zaletą zasłon jest również to, że da się je powiesić nad wanną jeśli kupisz je w odpowiednio dużym rozmiarze.

czas skupic się na równie ważnym elemencie czyli drążku. Musi być on dobrany pod względem umiejscowienia armatury łazienkowej oraz wielkości, odpowiedniej do zasłony. Brodzik otoczony z trzech stron ścianą w zupełności nada się drążek pojedynczy (od 70 centymetrów). Ułatwienie jest to, iż większość dostępnych modeli to egzemplarze rozporowe (dopasowanie do potrzebnej wielkości). Modele kątowe i łukowe przydadzą się w momencie gdy potrzebne jest zakrycie dwóch lub trzech krawędzi. Ciekawostka drążki okrągłe przydatne przy zakrywaniu wanny.

Mechanizm mocowania jest zazwyczaj bardzo prosty –  kółka z zaczepami lub żabki (identycznie jak w karniszach na zasłony przy oknach).

Przy zakupie wszystkich elementów warto przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wykonania – pamiętaj bowiem, iż częsty kontakt z woda oraz bardzo wilgotne środowisko powodują dużo szybsze zużywanie się niż normalne warunki. Ważna rzeczą jest również łatwości czyszczenia ponieważ to właśnie w zasłonie prysznicowej lubią gromadzić się bakterie i grzyby.

Na rynku istnieje wiele wzorów oraz modeli tego typu sprzętu więc każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Pozostaje jedynie być cierpliwym i przeszukiwać sklepy w celu odnalezienia produktu spełniającego wymagania danej osoby.

 

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge