Jak kupować deski sedesowe

By on 7 sierpnia 2014 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Deski toaletowe to niezbędne wyposażenie każdej toalety. Mogą różnić się między sobą wszystkim: materiałem, kształtem czy barwą. Wybór odpowiedniej dla nas deski nie musi być tylko kwestią przykrego obowiązku, ale i możliwością podkreślenia stylu naszej łazienki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej deski?

Oczywiście podstawowym wyznacznikiem jest wielkość i kształt sedesu, jaki posiadamy w swojej łazience. Deska WC po prostu musi pasować rozmiarem, więc koniecznie wcześniej należy dokładnie zmierzyć wielkość sedesu. Ale to dopiero początek, gdyż deska może stanowić za świetny motyw dekoracyjny łazienki, warto więc solidniej podejść do własnego wyboru.

Deski z miękkiego plastiku

Ze względu na cenę deski wc z miękkiego plastiku (najczęściej wytwarzane są z polipropylenu) należą do najbardziej popularnych na rynku. Są miłe w dotyku i lekkie. Jednak ich wadą jest stosunkowo słaba trwałość.

Deski z metalowymi zawiasami

Szczególnie wrażliwym miejscem podatnym na uszkodzenia w deskach sedesowych są zawiasy. Dlatego też niektórzy producenci wprowadzili na rynek deski toaletowe z metalowymi zawiasami. Dzięki temu deska jest o wiele trwalsza, poza tym można ją mocniej przymocować do sedesu, bez zagrożenia, że deska pęknie.

Deski antybakteryjne

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które całkiem niedawno wprowadzono do sklepów, jest deska antybakteryjna. Taką deskę pokrywa się warstwą materiału zawierającego cząsteczki srebra, które skutecznie eliminuje bakterie i pleśń. Dzięki czemu zyskujemy na bezpieczeństwie i higienie w naszej łazience.

Deski wolnoopadające

Nic tak nie potrafi zirytować, jak z ogromnym hałasem deska wc upada na muszlę klozetową. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych zdarzeń, wybierzmy deski z mechanizmem wolnoopadającym.

Oczywiście znajdziemy sporo desek WC, które łączą w sobie niektóre przedstawione tu rozwiązania. Wybór odpowiedniej kombinacji cech należy oczywiście do nas. Czasem jednak o wiele ważniejsze od względów funkcjonalnych będą istotne dla nas kategorie estetyczne. Wówczas kluczowymi dla nas wyznacznikami będzie kształt, faktura czy nadruk deski toaletowej.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge