Jak odnowić starą wannę?

By on 16 grudnia 2012 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Jeśli planujesz zakup nowej wanny warto zastanowić się uprzednio nad odnowieniem dotychczasowej. Niewielu z nas decyduje się na taki krok, jednak trzeba przyznać, że jest to godne uwagi rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści.

Jak odnowić wannę akrylową
Wanny arylowe charakteryzują się idealną gładkością, elegancją oraz lekkością. Posiadają także doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki czemu długo utrzymują wysoką temperaturę wody. Co więcej, wanny akrylowe nie ulegają odbarwieniom. Wadą wanny akrylowej jest to, że nie jest niestety odporna na zarysowania, a już na pewno nie na uderzenia.
W celu odnowienia wanny akrylowej i pozbycia się rys oraz zacieków użyjmy najpierw papieru ściernego, a następnie nałóżmy sprawdzone mleczko polerskie lub pastę. Jeśli nasza wanna wymaga profesjonalnego naprawienia, skorzystajmy z masy szpachlowej oraz utwardzacza. Godne polecenia są także specjalne płyny akrylu połączone z utwardzaczem. Po dokładnym wyczyszczeniu, nasza wanna nabierze wyjątkowego blasku oraz nowego życia. Być może okazać się, że właśnie tego potrzebowała, by na nowo podbiła nasze serca i ciała.

Jak odnowić wannę emaliowaną
Wanny emaliowane wyróżniają się stabilnością, solidnością oraz odpornością na wszelkie zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Wanny te charakteryzują się także niezwykłym połyskiem. Ich główną wadą jest ich waga (wanny emaliowane są zdecydowanie cięższe niż wanny akrylowe). W przypadku wanny stalowej, ciepło pochodzące z nalanej wody ucieka bardzo szybko.
Aby odnowić wannę emaliowaną należy najpierw zamaskować odpryski. Można uczynić to m.in. za pomocą zaprawki ceramicznej. Następnie wannę należy pomalować tzw. farbą poliuretanową lub akrylowo-poliuretanową. Aby efekt był trwały i widoczny zalecane jest położenie 2 warstw farby jako podkładu, a dopiero na nie farbę właściwą.

Jakie korzyści wynikają z odnowienia starej wanny
Główną korzyścią z odnowienia starej wanny są bardzo niskie koszty poniesione w trakcie doprowadzenia jej do stanu ponownego i komfortowego użytku w porównaniu do zakupu zupełnie nowej wanny. Nie musimy także remontować (chociażby częściowo) łazienki, a tym samym będzie ona cały czas dostępna dla domowników. Nowa-stara wanna to także zachowane przyzwyczajenia.

wanna

Wanna w wannie
Jeśli odnowienie starej wanny wciąż nie przemawia do Was jako finalne rozwiązanie, jest jeszcze jedna możliwość. Niektóre firmy specjalizują się w tzw. usługach wanna w wannie. Głównie polega ona na tym,  iż do starej wanny zostaje włożona nowa wanna.  Daje to podwójną warstwę, która jeszcze lepiej zatrzymuje ciepło, jest niezwykle stabilna oraz wygląda wyjątkowo (nie ma możliwości domyślenia się, że są to dwie złączone wanny). Montowana wanna jest nie tylko wysokiej jakości, ale jest również odporna na uderzenia i przebarwienia. Powłoka wanny jest także antybakteryjna. Cały zabieg wmontowania wanny w wannie trwa ok 2h. Cena renowacji wanny wynosi ok 700 – 800 zł.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge