Jak urządzić łazienkę dla całej rodziny?

By on 17 lutego 2015 in Aranżacje łazienek | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Nowoczesne i dość ekstrawaganckie metody urządzania łazienek z pewnością bardzo dobrze się prezentują, jeśli masz do czynienia z pomieszczeniami gościnnymi lub domami singla. Co jednak zrobić, jeśli z łazienki ma korzystać cała rodzina, szczególnie gdy obejmuje ona dzieci? Pod jakim kątem przystosować łazienkę, aby nie tylko dobrze wyglądała ale także każdy członek rodziny był z niej zadowolony.

Zacząć wypada od tego, że łazienka domowa za swój główny atrybut musi mieć funkcjonalność, a nie reprezentacyjność, bo będzie to przecież pomieszczenie prywatne, a nie przeznaczone dla osób spoza kręgu domowników. Nie oznacza to oczywiście, iz ma być nieestetyczna jednak te kwestie należy odłożyć na dalszy tor.  Co więcej, zbytni indywidualizm w urządzaniu pomieszczenia nie jest tak potrzebny, ponieważ zazwyczaj z każdy z jego użytkowników ma swoje upodobania.

Łazienka rodzinna winna być więc przede wszystkim wykończona w sposób bezpieczny i neutralny. Jeśli ma do tego wprawiać domowników w dobry nastrój musi być tez bardzo funkcjonalna. Taki efekt zostanie osiągnięty, jeśli urządzenia sanitarne, jak natrysk, bidet, sedes czy umywalka, będą solidne i na odpowiednim poziomie trwałości. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, ponieważ należy z góry założyć ich intensywną eksploatację. Konkluzja może więc byc tylko jedna – lepiej zainwestować w solidną armaturę niż wymyślną mozaikę płytek.

Ogrzewanie podłogowe i właściwa wentylacja to kolejne, obowiązkowe, składniki łazienki dla całej rodziny. Podniosą one komfort użytkowania oraz pomogą w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Podobnie jak w przypadku armatury, to one powinny być duża inwestycją, a nie modne meble łazienkowe od znanego projektanta.

Na koniec rzecz tylko z pozoru nieistotna – w związku z intensywnym użytkowaniem wybieraj rozwiązania łatwe do czyszczenia, których utrzymanie  w czystości nie będzie Cię kosztować zbyt dużego wysiłku.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge