Jak wiercić w płytkach ceramicznych?

By on 12 sierpnia 2016 in Nowości | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Wiercenie w płytkach ceramicznych to niełatwe zadanie. Mały błąd może nas kosztować oszczerbienie powierzchni wokół otworu, a nawet pęknięcie całej płytki. Aby uniknąć przykrej niespodzianki i z łatwością przygotować otwór w kafelkach, należy stosować się do kilku sprawdzonych zasad. Oto najważniejsze z nich.

Zawieszenie lustra łazienkowego, montaż dodatkowych półek, czy przytwierdzenie różnego rodzaju dekoracji – wszystkie te czynności mogą wymagać od nas wcześniejszego przygotowania otworów w płytkach. Te zabiegi sprawią, ze nasza łazienka stanie się ciekawsza wizualnie i jeszcze atrakcyjniejsza. Porady dotyczące płytek łazienkowych oraz zasad ich doboru znajdziemy w http://kobietawielepiej.pl/wnetrza/lazienka/plytki-w-lazience

Sprzęt

diy-1334858_1280

Podczas wiercenia w płytkach niezbędna nam będzie wiertarka posiadająca funkcję regulacji obrotów. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej kontrolować proces wiercenia, co znacząco wpłynie na precyzję efektu finalnego. Kolejnymi elementami, w jakie musimy się zaopatrzyć są dwa rodzaje wierteł o takiej samej średnicy. Pierwsze z nich – diamentowe lub węglikowe – zastosujemy na pierwszym etapie wiercenia, gdy będziemy wykonywać otwór w samej płytce. Drugie wiertło do betonu, zamontujemy na urządzeniu po przewierceniu płytki.

Wiercenie

the-bit-272945_1280

Proces wiercenia rozpoczynamy od zaznaczenia ołówkiem miejsc odwiertów. Następnie delikatnie wykonujemy niewielki otwór np. za pomocą niewielkiego gwoździa i młotka. Dzięki niemu będziemy mogli łatwo przyłożyć wiertło do miejsca, w którym ma powstać otwór i nie będzie się ono ślizgać po powierzchni płytek. Jeśli jednak nie chcemy ryzykować zbyt mocnego uderzenia, które mogłoby spowodować pęknięcie kafli, można w wyznaczonym miejscu przykleić np. taśmę izolacyjną. Jej zastosowanie również pozwoli utrzymać wiertło w należytej pozycji. Początkowo wiercimy na niewielkich obrotach, a gdy już wierzchnia warstwa płytki zostanie przewiercona, możemy je zwiększyć. Kolejnym etapem jest wiercenie w betonie i na tym etapie zmieniamy wiertło.

Dobrze wiedzieć

Funkcję udaru można włączyć dopiero po przewierceniu się przez płytkę. Dzięki temu unikniemy wyszczerbienia krawędzi otworu lub nawet pęknięcia płytki.

Udostępnij na:

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge