Jak wybrać kabinę prysznicową?

By on 17 czerwca 2011 in Aranżacje łazienek | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Dobra aranżacja łazienki, to nie tylko idealnie dobrane kafelki, rozplanowanie luster w taki sposób, żeby odpowiednio rozpraszały światło, czy też armatura łazienkowa, która współgra z całą resztą. Często wyposażając łazienkę zapominamy o niemal najważniejszej jej części – wannie lub kabinie. Wbrew pozorom sprawa nie jest łatwa, zwłaszcza, że producenci proponują różne rozwiązania, dlatego dziś podpowiemy jak wybrać kabinę prysznicową, aby była nie tylko funkcjonalna, ale też ładnie się prezentowała.

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest miejsce usytuowania kabiny, co często jest uzależnione od wielkości pomieszczenia. Przyjęło się, że w mniejszych łazienkach sprawdzą się kabiny narożne i wnękowe, natomiast w większych dobrze prezentować się będą przyścienne. Nie jest to oczywiście reguła i równie dobrze, przestronna łazienka „przyjmie” kabinę narożną, jeśli będzie odpowiednio duża i odwrotnie. Oprócz miejsca usytuowania kabiny ważny jest jej kształt.

W przypadku narożnych mamy największy wybór, spośród kabin kwadratowych, zaokrąglonych, czy nawet pięciokątnych. Kabiny prysznicowe zrobione są zwykle z dwóch rodzajów tworzywa – szkła albo akrylu. Oczywiście te pierwsze będą droższe, ale również trwalsze i bardziej „reprezentacyjne”. Dużą popularnością cieszą się również te drugie, zwykle ze względu na niższą cenę. Oba rodzaje tworzywa stwarzają nam dodatkowe możliwości. Ścianki mogą być przezroczyste, matowe, z nadrukami, czy zupełnie kolorowe – tak naprawdę wszystko zależy od naszych upodobań. Wybierając kabinę prysznicową należy również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób otwierają się jej drzwi. Możemy wyróżnić drzwi przesuwne, które są najbardziej popularne, gdyż ich otwieranie nie wymaga dodatkowej przestrzeni, jednak sprawdzają się też uchylne, czy na zawiasach, szczególnie w dużych łazienkach. Również wybór brodzika ma znaczenie, nie tylko ze względu na wymiary, które pozwolą na wygodną kąpiel, ale również z powodu jego głębokości. Obecnie dużą popularnością cieszą się brodziki płytkie (około 4,5 cm), gdyż doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz.

Nie traktujmy wyboru kabiny prysznicowej po macoszemu. Dzięki przemyślanemu zakupowi możemy stworzyć miejsce, które będzie nam się kojarzyło z chwilami relaksu, którego z pewnością będziemy potrzebowali, szczególnie po ciężkim dniu.

Udostępnij na: