Jak zaaranżować łazienkę z oknem?

By on 24 sierpnia 2012 in Aranżacje łazienek | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter
Udostępnij na:

Marzenie o ekskluzywnym salonie kąpielowym z wielkim oknem na zielony ogród nie zawsze jest realne. Czasami okno w łazience jest źródłem problemów i powodem nerwowych skoków ciśnienia. Jak zaaranżować trudną łazienkę?

Łazienka z oknem w pięknym domu to zupełnie inny ciężar gatunkowy niż ta blokowa lub kamieniczna. Przypadkowe i niestaranne projekty mieszkań w bloku dostarczają kłopotów aranżacyjnych i wiążą się z prawdziwą walką o logikę we wnętrzu.

Unikaj absurdów

Jeśli jedyna ściana, na której mieści się prysznic, to właśnie ta z oknem – mamy problem. Okno w kabinie prysznicowej to fatalny pomysł, którego skutki można odczuć szczególnie w zimie. Pionowe okno dzielące ścianę może pozwolić na kabinę między nim a ścianą. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że wygodna kabina musi mieć szerokość przynajmniej 80 cm. Jeśli nie możemy zamienić kabiny na wannę pod oknem, przemyślmy plan od początku.

Jeszcze jednym błędem są kompakty wc tuz przy oknie lub na wprost. Nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego to krępujące, niezależnie od próby zachowania pozorów intymności.

Gdzie rozmieścić sprzęty?

Aranżując łazienkę z oknem, koniecznie pamiętaj pomiarach. Najmniejsza wanna ma 60 cm wysokości, na instalację toalety w sumie potrzeba 120 cm, a umywalka to ponad pół metra wysokości. Warto więc dostosować plan do tych liczb. To okno w pewnym sensie decyduje o tym, gdzie i co znajdzie swoje miejsce.

Jeśli okno jest wysoko, najlepiej wcisnąć pod nie toaletę. Pod dużym oknem na najdłuższej ścianie zmieści się wanna. Umywalka jest już mniej problematyczna, dlatego trzeba ją umieścić tak, żeby nie przeszkadzała i była zaletą łazienki.

Co się gapisz?”

Okno łazienkowe może być stresujące. Najlepiej użyć mlecznego lub nieprzezroczystego szkła, a niektórzy wybierają luksfery. To jednak dobrze sprawdza się, jeśli widok za oknem nie jest zachwycający. Szkoda odgradzać się od widoku na ukochany ogród. Oprócz tego są jeszcze znane wszystkim żaluzje i rolety, których można używać tylko od czasu do czasu, a w dzień cieszyć się światłem i widokiem. Wszystko zależy od stylu, ale np. łazienkę rustykalną ładnie uzupełnią zasłony.

Czasami samodzielne rozwiązanie problemu aranżacji trudnego wnętrza jest niemożliwe. Oko i ręka profesjonalistów bywają wtedy konieczne. Wsparcie projektantów wnętrz może uratować łazienkę, która wydaje się niemożliwa do logicznego urządzenia.

Udostępnij na:

1 Comment

  1. Women

    13 stycznia 2015

    Post a Reply

    Łazienki z oknem wyglądają o wiele lepiej niż te bez. Nawet małe okno powoduje, że łazienka nabiera całkiem innej formy. Dodatkową zaletą jest także możliwość otworzenia okna np. latem w celu przewietrzenia. Dzięki żaluzjom lub roletom można bez problemu ustrzec się przed niepotrzebnymi stresami 🙂
    Women ostatnio opublikował…okna gliwice

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge